Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Květové vody pro mastnou pleť

Mastná pleť nás dokáže pěkně potrápit. Tradičně ji připisujeme teenagerskému věku, ovšem vyskytuje se i v letech pozdějších. Často nevíme, jak se o ni efektivně starat, zbytečně ji vysušujeme a zaděláváme si na ještě větší problémy jako jsou ucpané póry až ošklivé akné či velmi podrážděná zarudlá pokožka. Jak tedy efektivně ošetřit pomocí květových vod mastnou pleť? Na to si odpovíme v dnešním článku a klíčovými pojmy budou tyto kouzelné vody:

Levandulová květová voda
Mátová květová voda
Květová voda Bílá růže
Borovicový hydrolát
Cypřišový hydrolát
Vavřínová květová voda
Kopřivová květová voda

Levandulová květová voda

U mastné a problematické pleti se ve světě přírodní kosmetiky často vyskytuje rovnítko s levandulovou vodou. Tato květová voda s jemně bylinnou vůní a sladkým závěrem regeneruje, vyživuje a hydratuje všechny typy pleti. Pro své protizánětlivé účinky velmi dobře zklidňuje podrážděnou pleť, kterou poté efektivně zregeneruje. Její obnovující funkce je natolik silná, že nám uleví při spálení na sluníčku či poštípání hmyzem. Je to takový “must have” každé domácnosti, zejména tam, kde máme malé děti. Heslo uvolňující levandulová lázeň tady zcela platí!

Mátová květová voda

Mátová květová voda oplývá silnými antibakteriálními a antiseptickými účinky, které cíleně využijeme při lokálních obkladech zaníceného a zarudlého akné. Napustíme vatový tampon mátovou vodou a necháme působit 5-10 minut, můžeme zopakovat několikrát denně. Stejně jako levandulový voda ulevuje při poštípání hmyzem (například u komářích štípanců se mi osvědčila lépe, než levandule). Mátový hydrolát silně osvěžuje, energizuje a čistí všechny typy pleti. Pro mastnou pleť je to velmi příjemná mlha. A na horké letní dny jednoduše bezvadná věc do kabelky.

Květová voda Bílá růže

Květová voda Bílá růže je pulzující pozitivní energií, která Vás obejme svou okouzlující vůní. Tato vzácná kráska energizuje, tonizuje a vyživuje všechny typy pleti. Protože vyrovnává PH pleti, tvorbu kožního mazu a také stahuje póry, je velmi vhodná a oblíbená na mastnou pleť. Smíšená pleť ji ocení zejména v teplejších měsících roku.

Hydrolát Borovice lesní

Milujete-li vůni borovicového lesa, tak tady zbystřete. Teplá dřevitá vůně se zelenými podtóny Vás u tohoto hydrolátu “dostane”. Nejenže osvěží a čistí mastnou a povadlou pleť, ale pro své antiseptické účinky ji ocení i pokožka problematická. Jako bonus dodává energii v obdobích zvýšené stresové zátěže a po prodělání virových onemocnění. Opět večerní lázeň se 2-3 lžícemi tohoto pokladu nakopne Vaše vyčerpané tělo a dýchací cesty.

Cypřišový hydrolát

Jako odvěký symbol nesmrtelnosti duše je tento mystický hydrolát plný teplé dřevito-kafrové vůně s jemným citrusovým závěrem. Má silné adstrigentní účinky, jimiž vypíná mastnou a povadlou pleť. Podporuje oběhový systém a zlepšuje cirkulaci krve. Využijeme jej i při akné a pozor – také na celulitidu, křečové žíly a hemoroidy.

Vavřínová květová voda

I mastná pleť s akné potřebuje dodat odvahy. Proto je zde vavřínová květová voda, která pro své antiseptické a antibakteriální účinky dokáže pomoci. Stahuje póry, čistí a tonizuje lymfatický nervový systém. Je báječná i na oplachy rychle se mastících vlasů. Její teplá bylinná vůně nám pozvedá náladu a dodává sebedůvěru.

Kopřivová květová voda

Na závěr si povíme o typické jarní bylině, kterou máme asi všichni spojenou z dětství se šampóny na mastné vlasy. Kopřivová květová voda je skvělý pomocník ve vlasové péči. Redukuje lupy a padání vlasu. Dodává jim sílu a objem. Využijete v domácích pleťových maskách například se zeleným jílem. Tato maska přinese mastné a smíšené pokožce rovnováhu. Pokud je pro Vás kopřivové aroma silné, neváhejte k ní přidat levandulovou květovou vodu.

Vždy myslete na to, že Vaše pleť se chová v průběhu roku vlivem podnebí, psychického rozpoložení a stravy různě. Zkuste ji sledovat a nebojte se jednotlivé květové vody obměňovat. Uvidíte, že na konci zůstanete s jednou stálicí a dvěmi až třemi sezónními pomocníky.

Všechny výše uvedené 100% přírodní květové vody naleznete a koupíte v e-shopu v sekci Květové vody. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nám napsat.

Co jsou to květové vody neboli hydroláty mrkněte tady. O mátové květové vodě si můžete také přečíst v jednom z našich předchozích článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami