Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Slaměnková květová voda

Slaměnková květová voda či hydrolát nabírá v dnešní době velké populárnosti. Cení se pro své silně regenerační, uklidňující a omlazující schopnosti. Je vyhledávána zejména z důvodu lepší cenové dostupnosti než její luxusní a vzácný éterický olej. Není se co divit, k výrobě 1kg éterického oleje slaměnky je potřeba 2 tun samotné rostliny. Slaměnková květová voda SoZoLe Rose není vedlejším produktem parovodní destilace éterického oleje. Rostlinný materiál se destiluje pouze na hydrolát a proto má takové “grády”. 

Vůně

Aroma slaměnkového hydrolátu je častým předmětem sporů. Často je to láska na první pohled. Teplá bylinná vůně venkova na konci léta. Připomíná snopy sušené slámy a zlaté zapadající slunce nad nimi. Jestliže ji Vaše pleť potřebuje, přivábí Vás velmi silně. Chuť je hořká a zařadit ji ke gurmánským zážitkům, ve srovnání s růžovou vodou, určitě nelze.

Použití

Slaměnka jako taková je silně protizánětlivá a lehce analgetická, ovšem méně než její éterický olej. Skvělá na obklady namožených a přetažených svalů. Pro svou schopnost zabraňovat srážení krve ulevuje a zrychluje hojení modřin a pohmožděnin. S. Catty ve své knize „Hydrosols the Next Aromatherapy“ (s.97) zmiňuje svou klientku, jež prodělala autonehodu. Opakovaně si rozprašovačem aplikovala slaměnkový hydrolát a během několika dnů jí zmizely velké modřiny v obličeji. 

Taktéž se hovoří o pozitivních účincích při zazdravování ran po operacích i drobných ranek. Snižuje otékaní a již zmiňované modřiny. Mimochodem doporučuje se také k čištění a hojení po tetování a piercingu. A k výplachům ústní dutiny po chirurgických zákrocích. V kombinaci s Vavřínovým hydrolátem je považována za poklad při zánětech ústní dutiny.

Péče o obličej

Je nepřekonatelným pomocníkem v péči o jizvy. Synergicky je vhodné kombinovat slaměnkový hydrolát se šípkovým olejem a vzácným slaměnkovým éterickým olejem. Více o něm v tomto předchozím článku.

Slaměnková květová voda hydratuje, uklidňuje, regeneruje a omlazuje. Chrání pleť proti volným radikálům a tím účinně zpomaluje stárnutí pleti. Vhodná je pro zralou a citlivou pleť, ale ocení její schopnosti i pleť problematická, aknózní a se sklony k ekzémům. 

Péče o vlasy

Ve formě vlasových oplachů či rozprašování k vlasové pokožce stimuluje růst vlasů.

Pokud bude pro Vás její aroma silné, zkuste si ji naředit destilovanou vodou či jiným hydrolátem. Vhodné kombinace Šalvěj muškátová či Růže damašská.

Zkušenosti a tipy našich zákaznic

Eva P.: “Hydrolát míchám s levandulovým – super po opalování.”

Hana: “Slaměnkový hydrolát má vždy specifickou vůni a tudíž může trvat nějakou dobu, než si na ni člověk zvykne. Nenechte se odradit, protože s pletí dělá zázraky.”

Romana K.: “Vaše slaměnka mi voní. Používám na obličej a vlasy.”

Hana S.: “Dcera používá slaměnkový hydrolát na akné.”

Lenka V.: “Slaměnka je úžasná…voní přírodou. Připomíná mi zahrádku mojí babičky, která slaměnky pěstovala. Jako malá jsem je očichávala a vůně je starobylá a nádherná.”

Eva: “Slaměnka Vás vrátí ve vzpomínkách k babičce a dědovi na venkov. Pro mne srdeční záležitost.”

Gabriela Ch.: “Je fakt skvělá, tu vůni překvapivě miluju. Nebojte se jí, holky.”

Jarka.: “Moje nejoblíbenější…aktuálně používám jen ji…ta vůně!!!”

Tento blogový příspěvek nenahrazuje odbornou lékařskou konzultaci. Éterické oleje a hydroláty v našem e-shopu nejsou prodávány jako léčiva. Článek má populárně-naučný záměr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami