Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Vzácný éterický olej Slaměnka

Slaměnka, Smil italský či Helichrysum Italicum je nádherná silně aromatická rostlina se zářivě žlutými květy. Pěstuje se zejména na Balkánech, Italii a Korsice. Je také označována jako Nesmrtelnost či Nekonečnost, z anglického jazyka Immortelle či Everlast. Její květy si totiž zachovávají barvu a jas po odříznutí i usušení. A stejně tak i její vzácný éterický olej oplývá silným anti-age efektem a hojivými účinky, které Vám dnes ráda přiblížím.

Zlatá slaměnka

Synonymů názvů Slaměnky je mnoho, doporučuji se vždy řídit INCI, tj. jasně definovanou nomenklaturou v latině. V latinském názvosloví je uváděna jako Helichrysum Italicum. Jak je známo Římané získali své znalosti éterických olejů od starověkých Řeků, a tak i tento latinský název vychází z řeckého Hélios, tj. slunce a Chrysos, tj. zlato. Vidět rozkvetlé pole Slaměnky je zážitek na celý život. 

Regenerace a ochrana pleti

Vzácný olej Slaměnka je opravdu luxusní záležitost a výhodná investice. Tento olej je protizánětlivý, protikřečový, silně hojivý, pomáhá zazdravovat pohmožděni a modřiny, protože zabraňuje srážení krve, uklidňuje začervenání, efektivně zlepšuje stav pleti a jizev, jak nových, tak i starých. Ve studii („Anti-inflammatory and Antioxidant Properties of Helichrysum Italicum,“ publikováno v Journal of Pharmacy and Pharmacology 54, no.3 2002: 365-71.) z roku 2002 o protizánětlivých a antioxidačních účincích Slaměnky je vědecky dokázán regenerační a ochranný efekt Slaměnky proti volným radikálům. Proto se tento vzácný olej přidává do luxusní kosmetiky, ovšem najdete ho tam vždy pouze v minimálním množství. Slaměnka účinně pomáhá zpomalovat stárnutí pleti a chránit ji před nepříznivými vlivy okolí.

Ředění

Doporučuje se ředění s rostlinným olejem, postačující je 1 % éterického slaměnkového oleje v 99 % základového oleje. Jinými slovy do 100 ml láhve přidejte 1 ml, cca 25 kapek, slaměnky.

Pokud chcete lépe zazdravit jizvy, jak staré i nové, doporučuje se ředit výhradně se za studena lisovaným šípkovým olejem. 15 ml šípkového oleje s 1ml slaměnkového smíchat ve 100ml láhvi a doplnit dalším základovým olejem. Aplikovat na jizvy 2-3 krát denně a efekt se dostaví za 1-6 měsíců. Synergie omega 3 kyselin v šípkovém oleji a terpenoidů ve slaměnkovém je zázračná. Mohu jen dodat, že sama používám šípkový olej se slaměnkovým a moje pleť se výrazně zregenerovala, sjednotil se mi barevný tón pokožky a zhojily se mi drobné ranky od akné. Po 3 měsících používání vidím výrazný rozdíl. 

Slaměnkový olej se doporučuje také při poranění kůže. Kurt Schnaubelt ve své knize, The Healing Intelligence of Essential Oils, The Science of Advanced Aromatherapy s.152, hovoří o přímé aplikaci na krvácející rány, které vyčistí, uleví bolesti, zrychlí jejich zatažení. Doporučuje neředěný, jelikož se tak logicky zamezí přístupu bázového oleje přímo do ran.

Slaměnkový éterický olej je jednoduše zázrak, který si u Vás doma najde své místo. Jeho výrazná teplá bylinná vůně Vás může zaskočit, dejte ji šanci, výsledek stojí za to.

Tento blogový příspěvek nenahrazuje odbornou lékařskou konzultaci. Éterické oleje v našem e-shopu nejsou prodávána jako léčiva. Článek má populárně-naučný záměr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami