Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Transport a uchovávání té pravé růžové vody a jejího éterického oleje

Asi Vás zajímá, jak se transportují čisté suroviny z destiléren do sterilních laboratoří či dalších výrobních linek. Jak jsou zabaleny a jak se uchovávají? Jestliže pracujeme s nekonzervovanými čistými produkty, musíme extrémně dbát na dodržení veškerých zásad, která tu nejsou pro strašení, ale pro zachování veškerých kvalit těchto surovin. Zejména se musí úzkostlivě dodržovat čistota, aby nedošlo ke kontaminaci.

Péče, certifikace, export

Všechny námi vybrané suroviny pochází z certifikovaných destiléren s letitou tradicí. Naše BIO Růžová řada je o to unikátnější, že do destilačních měděných nádob byly vsypány květy z vlastní BIO produkce  nejlepšího místního výrobce. Není se tedy čemu divit, že jsou jeho certifikovaná pole, pod hlavičkou Balkan Biocert, obehnána plotem a těžce hlídána. BIO růžové vody prošly standardizovanou chemickou analýzou Státní laboratoře nesoucí, jak jinak, tematický název – “Bulharská růže”. Každá vyexpedovaná objednávka je doprovázena spoustou dokumentů a předávacích protokolů. Proč tolik péče? Protože jde o zaručení dohledatelnosti nejen původu každého barelu, ale i dohledatelnosti jeho následného exportu. Tady se řídí heslem, pečlivost se vyplácí. Jak je obecně známo, jsou přírodní suroviny často pančované. Pokud k takovému jevu dojde, v kterékoliv fázi distribuce, padá pak do nemilosti celý sektor – od pěstitele přes výrobce až po prodejce. A bohužel nejhůře jsou na tom poté samotní zemědělci, kteří do svého pole vložili veškerou energii a finanční možnosti. Je to tvrdá a poctivá dřina. Proto my nakupujeme jednotlivé produkce pouze z doloženého vlastního pole, tudíž přímo od výrobce, žádní překupníci, žádné míchání produkce dvou či více pěstitelů.

Speciální obaly se speciálním zacházením

A teď to důležité – v čem je samotná BIO růžová voda exportována? Ihned po dokončení výrobního procesu putuje z destilačních nádob do standardizovaných barelů. Jak moc jsou specifické? Jsouto sterilní barely určené k používání v potravinářském průmyslu, tmavé a nosící obsah o hmotnosti přesně 210 kg nebo 1000 kg (My už máme naskladněnu první várku a další jsou na cestě). Menší množství v různých jiných nádobách už je vždy rozlévaná produkce, logicky bez záruk sterility, nepančování, datumu parní destilace a certifikace. Proto se jako spotřebitelé nebojte ptát prodejce na prokázání původu. 

Standardizované a sterilní barely jsou po naplnění hermeticky zapečetěny. Jejich uzávěry, které se posléze napojí na výrobní linku, jsou přelepeny speciální páskou s expedičním číslem. Každý barel je označen štítkem s informací o výrobci, prodejci, číslu šarže s příslušnou BIO certifikací a samozřejmě upozorněním o sterilitě výrobku. Neodborné zacházení v nesterilním prostředí, může do této překrásné čisté suroviny zanést bakterie. Proto se skladují v tmavé klimatizované místnosti. V našem skladu je taková zima, že si při každodenní revizi na sebe musím brát bundu, a to venku vládnou třicítky. Opečováváme je se stejnou láskou, s jakou se k nádherným růžovým keřům choval jejich pěstitel. Veškerou svou snahu koncentroval k jasnému cíli, tj. k vysokému procentu éterického oleje v nádherných květech. A tuto komplexní péči Vy, naši zákazníci, oceníte v opojné vůni a kvalitě naší BIO dvojky růžových vod a exkluzivním čistém růžovém oleji, kterým vyvíjíme inovativní obal.

Tekuté zlato

Éterické oleje mají také své skladovací standardy. Přímo po destilaci jsou zapečetěny do certifikovaných francouzských nádob. A následně opatřeny stejnou průvodní dokumentací jako květové vody. Vzhledem k astronomicky vysoké ceně 100% čistého “bulharského růžového oleje”, námi nekompromisně hledané původní odrůdy Rosa Damascena Mill., je nádoba zapečetěna ještě v tubusu a opatřena logem EU “Chráněné zeměpisné označení”. Kolik dokumentů jsme museli podepsat při přebírání tohoto pokladu, Vám snad ani nemusím popisovat. Člověk má pocit, že přebírá zásilku nejtajnějších z tajných státních dokumentů. Už jen tento fakt umocňuje pocit výlučnosti a obrovské kvality tohoto luxusního zboží. Opět je máme bezpečně uloženy v temnu a chladu a to pod několika zámky z čistě pragmatických důvodů. 100% čistému bulharskému růžovému oleji se, ne nadarmo, říká “tekuté zlato”. V současnosti cena 1g pravého “bulharského růžového oleje” odpovídá přibližně ceně 1 gramu 14 kt. zlata, což mluví za vše. A i proto se často přimíchává a pančuje. Naše mise je Vám představit “nekompromisně” ohlídanou čistotu a kvalitu tohoto chráněného skvostu, která se přes Váš velký zájem nedá tolik uspěchat. Součástí našeho záměru je i dokumentace cesty naší Růžové řady z pole až do finálního transportu v našich inovativních obalech do České republiky. 

A teď se přesouváme do další fáze – k našim inovativním obalům, na jejichž designu dnem i nocí pracujeme. Velmi se těším až Vám je budu moci představit. Jen potřebuji ještě trochu Vaší trpělivosti. Přeci jen krása se nedá uspěchat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami