Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Symbolika barev v přírodě

Určitě víte, že barvy mají svou symboliku. A věděli jste, že je tato symbolika přímo spojena s bylinkami a jejich konkrétním působením na naše tělo i duši. Pojďme se společně zamyslet, jak barvy rostlin souvisí s jejich daným úkolem. Je to totiž až neuvěřitelné, jak dokonalá příroda je. Vytvořila poklady, které mají hluboký smysl a mohou nám pomoci téměř s čímkoliv. Pojďme si tedy odkrýt, na první pohled skrytou, symboliku barevné škály léčivých bylin.

Fialová barva

Fialová barva vzniká spojením protikladného modrého klidu a červené nutkavé síly (= životní síly). Symbolizuje uklidnění, odvahu, kreativitu, meditaci, srdečnost, zklidnění vášní a rozvoj duchovnosti. Je označována jako mystická barva. Představuje opuštění starého, obrodu a znovuzrození. Ruší hranici mezi přáním a skutečností. Odstraňuje veškeré rozpory a protiklady. Je tedy více než vhodná pro období zvýšené stresové zátěže a depresí. V přírodě ji symbolizuje levandule, šalvěj lékařskáyzop.

Fialovo-ružová barva

Této barvě se jinak říká také fuchsie či magenta. Napomáhá komunikaci se srdcem. Podporuje vitalitu, kreativitu a propojení se svou podstatou. V přírodě je symbolizují typicky ženské byliny jako královna všech květin růže damašská, růže šípková a poetická Šalvěj muškátová.

Zelená barva 

To je prostě symbol čisté energie, svěžesti, síly, rovnováhy, koncentrace a naděje. Pomáhá nám s přijímáním druhých takových, jací jsou, bez příkras či zbytečného zklamání. Tato symbolika se ukrývá v kopřivě, mátě, rozmarýnu, koriandrubazalce a meduňce.

Bílá barva

Jak jinak než barva čistoty, jasnosti, nevinnosti a lásce k pravdě. Očišťuje celou energetickou soustavu. Je vhodná v případě úbytku sil. Volba je zde jasná a nekompromisní. Její představitelkou je bílá růže a bezový květ. 

Žlutá barva

Jako slunce zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, inteligence, samostatného uvažování a víry ve vlastní potenciál. Povzbuzuje nervy a podporuje chápavost. Samozřejmě to vše najdeš u lípy a třezalky. Přesně tyto bylinky nás teď během podzimu a zimy volají!

Zlatá barva

Se žlutou se nám v přírodě prolíná i zlatá. Čistě zlatou rostlinu byste asi marně hledali. Ale taková slaměnka, při prozáření slunečními paprsky, získává až zlatý nádech. Symbolizuje dlouhověkost, nesmrtelnost a pomáhá změnit poznání v pochopení. Je to nejléčivější barva ze všech. Barva dokonalosti, univerzální lásky a hojnosti.

Hnědá barva

Symbolizuje zakotvení, zemitost a stabilnost. Jen pohled na ni nám dodává trpělivost a jistotu. Takto působí na naši duši cypřiš a borovice

Modrá barva

Automaticky nás uklidňuje. Přináší nám rovnováhu, utišení, pocit odpovědnosti a soucitu. Je to symbol nekonečna a také barva Panny Marie. Podporuje intuici a vyrovnanost. V přírodě má všechny tyto aspekty chrpa modrá, heřmánek pravý a řebříček pravý. Poslední dvě rostlinky se pyšní bílými květy, ale při destilaci se z nich uvolňuje chamazulen, který je blankytně modrý. Proto je řadím k modré barvě.

Oranžová barva

Tato barva optimismu a radosti posiluje naši sebedůvěru a odvahu. Je více než vhodná při depresích a melancholii. Radost přináší sladký pomeranč a grep.

Dalo by se říci, že rostliny k nám hovoří “několika jazyky”. “Slovník” k nim je často ukryt v nás samotných. Mnohdy stačí naslouchat a být otevřený k darům přírody. S láskou a úctou k nim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami