Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Rodinná lékařka Šalvěj lékařská

O šalvěji lékařské (Salvia officinalis) se už ve středověku vedly debaty: ,,Proč člověk umírá, když mu na zahradě roste šalvěj?”. A ano, šalvěji se opravdu mohlo svěřit celé tělo, dokonce se i věřilo, že šalvěj nás zachrání před smrtí. Její rodové jméno ,,salvia” z latiny ,,salvus” znamená léčivý a dále i její druhové jméno nám dává jasnou zprávu, že se jedná o léčivou rostlinu. 

Šalvěj na mé pocuchané nervy!

Bavíme-li se o šalvěji, hned mi hlavou proběhne: žaludeční problémy, nadměrné pocení, rány, angína, ženské problémy a má oblíbená věta: ,,Šalvěj na mé pocuchané nervy!” Je naše rodinná lékařka, které se nemusíme bát zavolat a s čímkoliv za ní přijít. A stejně jak na zahrádce nesmí chybět šalvěj, tak nesmí chybět ani v naší aroma-lékárničce. Zapamatujte si, že je bylinnou očisty, a to nejen pro tělo a mysl, ale i prostoru. Na tělo působí silně protizánětlivě, čistí mysl od zbytečných myšlenek a už samotní druidové jí očišťovali svá rituální místa od negativní energie.

Uvolnění emocí

Při otevření lahvičky na mě okamžitě působí duch rostliny, její síla a moudrost. Umím si ji představit samotnou v difuzéru na uklidnění nebo uvolnění napětí a okamžitě bych vytvořila jemnou masážní směs, kterou bych vmasírovala do míst na těle, kde se nejvíc ukládají emoce a tvoří se tak nepříjemné bolesti a stažení, protože šalvěj hřeje a harmonizuje. Před nějakou dobou jsme si nevážili darů, které nám nabízela a tak se přestěhovala ze zahrad, pryč od nás a rostla si tam, kde jí bylo dobře. A jsem ráda, že se k ní vracíme, že opět víme, jak je pro nás šalvěj důležitá. A ona nás neopustí, ví moc dobře, že ji potřebujeme.

Zpět v rovnováze

Každopádně registrujete-li často velmi rychle vzrůstající napětí, například při dopravní špičce, které se projevuje od bělejších kloubů na rukou, přes zaťaté zuby cezené nadávky, zrychleným dechem, až po zvláštní výraz v obličeji a dostáváte se do stavu, který se kdysi dávno řešil sekerou v hlavě a smírčím kamenem u cesty, tak vám radím mít stále lahvičku éterického oleje v kapse. Protože dnes by to bylo už na doživotí. Vsadím se, že ve vašem krásném životě se určitě najde člověk, který vám leze na nervy a když se ho konečně zbavíte, objeví se další, který je ještě mnohem horší. Nebojte, to vás jen osud zkouší a šalvěj zasahuje, aby jste s její pomocí dosáhli vnitřní rovnováhy.

Pro SoZoLe Rose napsala Aneta Jirchářová, aromaterapie_kvítek (na Instagramu)

Autor: Aneta Jirchářová

Absolventka umělecké školy. V současnosti si prohlubuje studium v oblasti aromaterapie, kterou ráda vnímá z pohledu barev. 

“Inspiraci nejčastěji hledám v přírodě, kterou obdivuji a ctím její moudrost. V kresbách se snažím zachytit duši a sílu rostliny.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami