Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Řebříček a meduňka pro pocit bezpečí

Ocitli jsme se v nejisté době. Jsme bombardování zprávami o těžké situaci. Možnosti společenského života jsou na chvíli utlumeny. Všichni balancujeme a snažíme si udržet rovnováhu. Harmonie, uklidnění a pocit bezpečí jsou tři elementy, které nám pomáhají navrátit dvě úžasné byliny řebříček a meduňka, zejména jejich vzácné éterické oleje a květové vody neboli hydroláty.

Ochraňující Řebříček obecný – Achillea Millefolium

Věděli jste, že jeho latinský název, Achillea Millefolium, nese jméno po legendárním bojovníkovi Achillovi z mýtické Trojské války. Tento udatný válečník řebříčkem léčil krvácející rány přímo na bojišti. Jeho kvality tak jistě ocení i dnešní muži. Oni o tom neradi mluví, ale hemoroidy je dokážou pěkně potrápit. Řebříček jako takový má silné stahovací účinky. Všimli jste si, že se přidává do mastí a koupelí k léčení této problematiky. Nebojte se místo odvaru ze sušené byliny, vyzkoušet sedací koupel s 1 polévkovou lžící řebříčkového hydrolátu/květové vody.

Jiná symbolika je zachycena ve starověké Číně, kde byl stonek řebříčku uznáván jako symbol harmonie. Jeho stonek je totiž na povrchu uzavřený a tvrdý a uvnitř pružný a dutý. Ideální vyváženost. Díky tomu nám pomáhá v krizových životních situacích a změnách (i hormonálních), podporuje pocit jistoty. Je vyhledáván ženami při hormonální nerovnováze, problémech s menstruačním cyklem, v menopauze.

Vzácný éterický olej Řebříček je protizánětlivý, protikřečový, antiseptický a hojivý. Pomáhá i při nachlazení, infekcích močových cest, zánětech a bolestech nervů, křečových žílách a zmiňovaných hemoroidech.  Okouzlí Vás jeho teplá auklidňující kafrovitá vůně. Tak zavřete oči a buďte zase sami sebou!

Řebříčková květová voda je skvělá na problematickou, zanícenou a podrážděnou pleť. Krásně uklidňuje, regeneruje, pomáhá hojit akné, spáleniny a vyrážky a ekzémy. Je výrazně antiseptická a vhodná na pleť s rozšířenými žilkami, kterou stahuje. Podporuje růst vlasů a tonizuje mastnou vlasovou pokožku. 

Víte, že se květové vody/hydroláty dají ředěné popíjet? Doporučuje se 1 lžíce na litr vody. Nebo 2 x denně 1 čajová lžička do velké sklenice s vodou, nejlépe po jídle. Řebříčková květová voda harmonizuje ženský cyklus, podporuje trávení, uvolňuje žaludeční koliky a křeče. 

Uklidňující Meduňka lékařská – Melissa Officinalis

Vůně naší čisté meduňky připomíná babiččinu kuchyň večer před spaním – bílé obrovské peřiny, meduňkový čaj, pohádka, pohlazení a ty nejkrásnější sny a vzpomínky…

Vzácný éterický olej Meduňka je uklidňující, protistresový, antidepresivní a protizánětlivý olej. Doporučuje se při nespavosti, úzkosti a podrážděnosti. Ulevuje bolestem hlavy a migrénám. Pozitivně působí na poruchy trávení nervového původu, a i na ostatní bolesti nervového původu. Pro svou vysokou cenu je to BOHUŽEL nejčastěji pančovaný olej. “Vylepšuje se“ citrónovou trávou nebo citronelou. Takže opatrnost a obezřetnost při výběru. Náš je opravdu poctivý a možná budete překvapeni jeho čistou “meduňkovou” vůní.

Meduňková květová voda je skvělá pro všechny typy pleti, jak na suchou, zralou, tak i problematickou. Mluví se o ni jako o elixíru mladosti. Je ceněna pro svou schopnost hydratovat. Zklidňuje, tonizuje a čistí pokožku. Podporuje hojení vředů, oparů, pupínků a akné. Jemně napíná a vyhlazuje povrch pokožky. Funguje jako prevence proti stárnutí pleti. 

Jako bonus si s uklidňující meduňkovou mlhou na chvíli vydechnete od starostí. Podporuje dobrou náladu a je vhodná i při nespavosti, jednoduše v rozprašovači aplikovat na polštář či do místnosti. A pomáhá zkrotit i hyperaktivní dítě! 

Vlasy po meduňkové květové vodě budou lépe rozčesatelné a pokožka u vlasových kořínků bezvadně zregenerovaná. Naším osobním tipem je relaxační koupel se 2-3 polévkovými lžícemi na vany s teplou vodou. Nesmíme zapomenout ani na uklidnění žaludku při nevolnostech pomocí 1 lžičky meduňkového hydrolátu ve sklenici s vodou.

Nezapomeňte, že poctivá květová voda je vždy 100% čistý přírodní produkt bez konzervatů či jiné chemie. Je produktem parovodní destilace čerstvých květů, listů či stébel. Je to KONCENTROVANÁ ČISTÁ PŘÍRODA! A proto se musí uchovávat v chladu a temnu.

Poklidné dny a buďte zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami