Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Pivoňka, bezinka a šeřík aneb tři “hydrolátky”

Znáte to, když se setkají tři nejlepší kamarádky? Vždy to začíná kávičkou a končí vínečkem. A dnes se sešly tři “hydrolátky”. Hydrolát, hydrosol neboli hezky česky květová voda, je vedlejší produkt výroby éterického oleje při parní destilaci na vodní bázi. 

Hydrolátové letní osvěžení

Během léta často éterické oleje měníme za hydroláty, pro jejich příjemné osvěžení,jednoduché aplikaci a možnosti využívat je mnoha způsoby. Díky příhodné hodnotě pH (mezi 5-6) jsou využívány jako pleťová tonika. Vhodné jsou pro těhotné ženy a pro péči o malé děti. Místo si najdou i v kuchyni, protože hydroláty lze užívat i vnitřně. Pro terapeutické a relaxační procedury je můžete používat v difuzéru. Vidíte, že možností je spousta a bez obav je můžeme zařadit do našeho života. Dovolím si citovat, protože Jedině voda, je věčná. Doufejme…

Ale teď se vraťme ke třem kamarádkám, které se už u sklenky vína vesele baví. 

Stabilní a silná Pivoňka balkánská

Paeonia peregrina (Pivoňka balkánská), je úspěšná podnikatelka, která svým vzhledem klame. Každý jí vnímá jako něžnou květinku, ale nenechte se zmást. Ukrývá v sobě zemitou sílu. Její úspěch spočívá v schopnosti stát nohama pevně na zemi, zároveň být ale s hlavou v oblacích. Pokud hledáte parťačku na relaxaci, volejte Pivoňce. 

Bezstarostná Bezinka

Sambucus nigra (Bez černý, bezinka), která sedí vedle Pivoňky a uculuje se na všechny strany. Z této party je nejmladší, život má před sebou a vše vidí růžově. Ráda používá sladké květové aroma, díky kterému si jí všichni zamilují. S ní se můžete naplno uvolnit, pustit z hlavy všechny starosti a krásně si vyčistit hlavu.

Vlídný šeřík

Syringa vulgaris (Šeřík obecný) – někdy můžete zaslechnout, že ji oslovují Křenka. Jako jediná u stolu je matkou a tato setkání jsou pro ni pohlazením na duši. Pokud nemáte zrovna dobrou náladu, rychle a lehce vás z chmurů dostane. A jste-li z něčeho nervózní a nejistí, vlídně vás chytí za ruku a uklidní. Prostě maminka, ze které cítíte medové sušenky, které upekla dětem. 

Tak, co říkáte na tuto partičku? Přidáte se?

Pro SoZoLe Rose napsala Aneta Jirchářová, aromaterapie_kvítek (na Instagramu).

Autor: Aneta Jirchářová

Absolventka umělecké školy. V současnosti si prohlubuje studium v oblasti aromaterapie, kterou ráda vnímá z pohledu barev. 

“Inspiraci nejčastěji hledám v přírodě, kterou obdivuji a ctím její moudrost. V kresbách se snažím zachytit duši a sílu rostliny.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami