Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Na vlně energie s Xenií Bodorík Pilíkovou

V dnešním rozhovoru je mi velkou ctí, představit Vám zkušenou a mnohonásobně certifikovanou aromaterapeutku s mnohaletou zkušeností a odbornici na slovo vzatou Xenii Bodorík Pilíkovou. Xenie je jeden velký živel a jeden velký pojem! Vnímám ji jako nekompromisní milovnici života, bylin, cestování, destilace hydrolátů a éterických olejů. Své znalosti a zkušenosti předává s láskou v pestrých on-line i off-line kurzech. Ve svém brněnském studiu pomáhá lidem s nejrůznějšími traumaty. Její praxe zdravotního maséra se harmonicky prolíná s životní vášní aromatologií. Neustále se sebevzdělává a inspiruje  svou energií ostatní. Připravila jsem si pro ni několik otázek, s jejichž pomocí nám ze svého životního poslání prozradí určitě více.

Ahoj Xenie, děkuji Ti, že jsi si na mne udělala čas a že si produkty SoZoLe Rose našly místo ve Tvém srdci. Ráda bych se Tě zeptala na pár zajímavostí ze Tvého života a odborné praxe.

1. Kdo je Xenie? Jak by ses popsala 2 větami?

Tak to hezky začínáme! První otázka a hned pěkně zostra. Smíích. Jak bych se popsala? Jsem člověk, který vnímá lidství v celé své podstatě. Mým smyslem je zbavit člověka bolesti, a naladit na sebe sama slovem, písmem, dotekem a vůní tak, aby si dokázal v radosti a pohodě pomoci sám.

2. Co je pro Tebe aromaterapie?

Aromaterapie je pro mě Duše rostliny, která musí nejdříve zemřít, aby pak působila v jiné dimenzi na Duši člověka, který zrovna potřebuje pomoci. A je jedno, jestli fyzicky, psychicky nebo spirituálně. Čich patří k naší podstatě, bez něj jsme v tomto světě bezmocní. Ztrátu zraku nahradí náš vnitřní zrak, ztrátu sluchu nahradí odezírání, ale čich, ten nelze nahradit ničím. Čich nám pomáhá najít si svého vysněného partnera, pomáhá nám rozeznat, jestli můžeme například sníst to jídlo, které máme před sebou, anebo už je pro nás jeho konzumace nevhodná. Čichem dokážeme vnímat nebezpečí, například plyn, nebo že se něco pálí v kuchyni, rozpoznáme plíseň atakdále.  Nyní mi díky Covidu spousta lidí rozumí více, než tomu bylo dříve, protože poznali na vlastní nos, jak nepříjemné a strašné je ztratit čich. Aromaterapie je pro mě práce se vzpomínkami. Je to takové sebeuvědomění si toho, jak na tom v našem podvědomí jsme. Dokáže rozesmutnit, anebo rozveselit. Aromaterapie je mocný pomocník na cestě životem nás lidí, ať už prožíváme soumrak nebo úsvit. 

3. Vím, že se sebevzdělávání aktivně věnuješ, a tak mi nedá se nezeptat. Kolik máš celkem odborných certifikátů? Který byl nejtěžší? Ke kterému se vážou nejhezčí vzpomínky?

Certifikátů mám hodně. Ale celkem jsou mi v České republice nanic, protože tady se Aromaterapie řadí mezi opovrhované alternativní metody. A který byl nejtěžší? Mezi nejtěžší řadím v této chvíli od Institutu Tisserand. A to jen proto, že je v angličtině. Což by nebylo nic složitého, kdyby v těch videích byly anglické titulky toho, co tam říkají. Já totiž rozumím hlavně písemnému textu v angličtině (pracuji na tom, aby se moje poslechová angličtina zlepšila) a pokud ve videu mluví odborně, tak mám co dělat. Ale beru to jako další výzvu v mém životě, která mě obohatí a baví. Další otázka, ke kterému certifikátu se mi vážou ty nejhezčí vzpomínky? Nejhezčí vzpomínky mám na všechny. Všechny mám spojené s konkrétními lidmi, kterých si velmi vážím a mám ráda. Všechny mám spojené s konkrétními situacemi, které mi pomohly se někam posunout a něco revolučního mi do mého života daly. A jednoznačně mám nejhezčí vzpomínky na obohacující cesty za kořením, bylinkami, stromy, destilacemi a lidstvím do zemí jako jeIndie, Vietnam, Bulharsko, JAR, Chorvatsko nebo Itálie. 

4. Proč se Tvůj pestrý web jmenuje Energie od Xenie?

Pestrý web. No to je hezké! Mám pestrý web a pestrý život. 😊 Název mých webových stránek mi vymysleli moji klienti. Můj první pracovní web, když jsem začínalav Brně v roce 2007 masírovat, jsem pojmenovala logicky a zcela prostě podle mého jména XENIE. A jak šel čas, lidé obdivovali moji energii, a aniž by o tom vzájemně věděli, nazývali mé masáže, přednášky, činnosti, terapie a můj život jako energie od Xenie. Když jsem se pak v roce 2018 začala učit, jak se tvoří online kurzy, vznikl web s názvem Energie od Xenie.  Protože tento web je o setkávání se nejen online, ale hlavně naživo, aby energie milé pohody, laskavého pohlazení a užitečného obohacení proudila k těm, kteří ji potřebují.

5. Čím Tě oslovily produkty SoZoLe Rose?

Produkty SoZoLe Rose mě oslovily v první chvíli díky osůbce jménem Michaela Piskořová. Michaela byla a je jednatelkou tvojí rodinné firmy SoZoLe Rose. Chodila ke mně na masáže dlouho předtím, než jste se setkaly vy dvě. A protože ji znám a vím, že je to čestný, poctivý a spolehlivý člověk, okamžitě jsem po těch produktech sáhla. Míša mě strhla svým nadšením, které do toho dávala. Strhla mě svým vyprávěním o tobě. O tom že bydlíš v Bulharsku a svými produkty žiješ. Vyprávěla mi, že tam oslovuješ firmy, které tam ty éterické oleje a hydroláty destilují. A díky tomu bylo jasné, že tvoji firmu a tebe chci poznat blíže. Zajímalo mě, kdo stojí za takovou krásou? Kdo si dává záležet na každé té lahvičce, kterou nabízí? V Bulharsku jsme byli s manželem na soukromé cestě za poznáním historické destilace růží. Spali jsme přímo v Údolí růží v Kazanlaku, sbírali časně ráno růži společně s místnímia ta zem, ta krajina, ta má svou hloubku. Ty sama jsi velmi precizní na kvalitu a je z tebe cítit láska k tomu všemu. SoZoLe Rose mám ráda. 

6. Pořádáš mnoho on-line kurzů. Který je tvou “srdcovkou”?

Chiiichii! Ty mi dáváš otázky! Všechny jsou mou srdcovkou. V online kurzu Koření, mocná pomoc pro tělo a Duši je pár krátkých videí z Indie, kde jsme navštívili s mým manželem na jedné z našich cest po této, pro nás fascinující zemi, Ajurvédskou lékárnu, v které se vaří bylinné léky. Ve Vstupní bráně k srdci aromaterapie, tak tam jsem si zase uložila, mimo hromadu vědomostí pochopitelně, také velké množství videí a fotek z našich cest za destilacemi bylin na éterický olej a hydrolát. V každém mém online kurzu je kus mého srdce,vzpomínek a života. Jen mi chybí čas, protože žiji velmi intenzivně naživo 😊. Ale díky Covidu (ano, opět je to ten hajzlíček, co mi hodně dal a co mě naučil), už se učím mít v tom co dělám rovnováhu. Takže balancuji v čase mezi tím vším, co mě baví, chci dělat a prožívat. Díky tomu se můj online skládá ze srdcových life.

7. Jsi velmi vytížená. Přijímáš ještě nové klienty ve svém masérském studiu? Co u Tebe klient najde?

V této chvíli nepřijímám, a pokud přijímám, tak pouze na doporučení mých stávajících klientů. Před Covidem jsem měla narváno a nepřijímala jsem několik let. Po tom velkém, osmi měsíčním lockdownu jsem nové klienty chvíli přijímala, protože po takové přestávce každý člověk v naší branži začínal víceméně znovu, od začátku. Ovšem nyní, v kombinaci s novými a mými skalními klienty, v této chvíli nevím, kde mi hlava stojí. A co nabízím? Snažím se lidem pomoci rozpomenout se na cestu jejich Duše slovem, písmem, dotekem a vůní. To znamená, že učím, přednáším, píšu články, různá má zamyšlení, masíruji a tvořím vůně na míru. A i když mám teď obsazenou kapacitu na masáže, tak se třeba s lidmi, které nějakým způsobem zaujmu a budu jim sympatická, setkám na některém mém živém kurzu u nás v lese. A i pro ty, co si zakoupí nějaký můj online kurz, tak i pro ty nabízím jednou ročně setkání s pohoštěním a programem zdarma, protože chci, aby měli možnost nás a naše vyhlášené aromaterapeutické vafle a kafíčko poznat a ochutnat naživo. Aby nebyli o nic ochuzení. Přeci jen, naživo je naživo.

8. Co plánuješ nového v tomto roce 2022?

Krásu… Pro lidi, pro sebe, pro všechny. Ono se to všechno propojuje. Tvořím pro lidi a díky nim zase cítím krásu já a svět je pak krásný…no nic, vrátím se na zem. Smíích. Po dvou letech Covidu, kdy jsme měli celkem 10.5 měsíců zákazu práce, plánuji opět mimo masírování, které mám už v plném proudu, pořádat kurzy, přednášky, cestovat… žít. Těch 10.5 měsíců jsem využila k různým změnám a to tak, že jsem prodala byt v centru Brna akoupila dům v Brně v lese se 4700 m2 pozemkem. Na tomto místě jsme vybudovali s manželem zázemí na setkávání lidí. To setkávání se díky lesu a těm změnámstalo hlubším a opravdovějším na prožitky, zážitky a vjemy. Také věřím, Veroniko, že se setkáme i my dvě naživo. Jsi velmi inspirativní a obdivuhodná žena. Děkuji ti za zájem o mou osobu a o to, co dělám. Velmi si toho od tebe vážím. Děkuji. Ať se ti moc daří!

Ze srdce Ti děkuji za milý rozhovor a přeji Ti mnoho úspěšných a zážitků plných kurzů a přednáškových činností, které najdeme na www.energieodxenie.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami