Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Na vlně dobré vůně

Kateřina Polívková je populární a uznávaná aromaterapeutka, lektorka vzdělávacích kurzů a specialistka v oboru očistných rituálů, vonných dýmů, používání pryskyřicí ve vykuřování a v neposlední řadě využití rostlinných olejů v péči o pleť. S Káťou jsem se seznámila během našeho milého online vysílání věnovanému Růžím a jejich kouzle (Pod názvem “Povídání o růžích z Bulharska, jejich kouzle i užitečnosti” můžete shlédnout na YouTube kanálu Dobré vůně). Je to velmi otevřený a širokospektrálně uvažující člověk. Ve své praxi prolíná své letité zkušenosti s novými vědeckými poznatky. Na webu Dobré vůně a v její přednáškové činnosti naleznete mnoho inspirativních a oči otevírajících informací. Mnohem více nám Káťa odhalí v našem dnešním rozhovoru.

Ahoj Káťo, děkuji Ti za Tvůj čas a uznání produktům SoZoLe Rose. Velmi si toho vážíme. Mám na Tebe pár otázek, kterými bych Tě ráda více představila, těm, kteří Tebe a Tvůj projekt Dobré vůně ještě neznají.

1. Jako první by mne zaujalo Tvé krásné logo. Popíšeš nám jej a vznik Tvého projektu Dobré vůně?

Ano, má příběh. Jako většina věcí kolem mne. Logo mého prvního projektu – Rybanaruby – jsem si vyrobila sama, amatérsky. Vycházelo z kresby sibiřských šamanů. Ale když jsem dávala dohromady Dobré vůně, můj aktuální životní projekt, tak jsem si přála na tuto práci spřízněnou duši – odborníka. To už jsem masírovala a pracovala s aromaterapií určitě dva roky. Tak jsem jaksi uvnitř věděla, co to pro mě je a co chci předávat. Oslovila jsem mojí kamarádku i klientku mých masáží a osobních vůní. Pracuje jako ilustrátorka a grafička. Ale přizávám, že jsem vlastně předem vůbec neviděla její tvorbu. Její osobní vyzařování však naprosto stačilo, abych věděla, že ona to udělá perfektně. Jelikož znala, co a jak dělám já, ani zadání nemuselo být nijak podrobné. Ona to vyšvihla dokonale, jen jsme lehce doladily detaily. Logo mám moc ráda. Pořád rezonuje s mými záměry. I když už nemasíruju. Ty ruce jsou silným symbolem. Ty sis určitě všimla i těch malých kapiček! Ano, mají připomínat éterické oleje a další dary, které nám rostliny poskytují..

2. Jak dlouho se věnuješ aromaterapii? Co pro Tebe znamená?

Pro odpověď na tuhle otázku se vždycky musím podívat na šanon s materiály ze studia Institutu aromaterapie. Jen na něm 2013-2014. Takže s náležitým vzděláním od roku 2014. Bez něj o pár let déle, protože jsem mnoho informací o éterických olejích hledala pro potřeby nabídky mého obchůdku. Tam jsem aromaterapii nabízela zákazníkům. Někdy říkám, že jsem se přes vykuřování dostala k aromaterapii. A přes aromaterapii zase zpátky, ale víc do hloubky, k vykuřování. S vykuřovadly pracuju intenzivně skoro 20 let. Aromaterapie je pro mne cesta k duši rostlin, poznání formy komunikace rostlinných druhů. Naprosto mě fascinuje, jak rostlinný svět úzce souvisí s člověkem. Aromatické látky tvoří rostliny zpravidla jako sekundární metabolity pro svoje potřeby. Ale u mnoha těchto vonných látek to skoro vypadá, jako že rostlinky myslí i na nás, na lidi.

3. Otázka na tělo:-) Jaká je Tvá oblíbená vůně a s čím si ji spojuješ?

Zkusím to nějak stručně, ale nevím, nevím… Svým způsobem mám ráda všechny vůně. I ty specifické, co často úplně „nevoní“ – třeba anděliku, cist nebo pačuli. Prostě ve všem je nějaký potenciál. Pak určitě nemůže nejmenovat mé „svaté“ duo – kadidlo a myrhu. Jak v aromaterapii, tak ve vykuřování jsou tyhle dvě vůně opravdovým „zlatem“! Každá samostatně i v kombinaci. Dokonce mne inspirovaly k vytvoření jednoho kurzu jenom i nich. A pak za ty roky na sobě pozoruju zvláštní cykličnost v oblibě vůní z květů, těch nejdražších a velmi mocných. Průběžně prostřídávám růži, jasmín, neroli a lípu. Ke všem těmto vůním se mi pojí jejich působení na psychiku a duši. Žasnu zas a znovu, jak maličko stačí k obrovskému účinku. Absolue jasmín a lípa používám i do vykuřovacích směsí. Je to velmi luxusní ingredience, ale směsím dodávají přesně to, co tam chci mít!

4. Ve světě česko-slovenské aromaterapie jsi uznávanou osobností. Účastníš se mnoha přednášek a kurzů. Kde Tě můžeme v roce 2022 vidět na živo?

Takovou akcí roku je už od prvního ročníku brněnská konference a festival Aromaterapie a Bylinky. Letos je to víkend 17.-18.9. V rámci nedělního festivalu nabízím vykuřovadla na stánku a taky nějakou moji tematickou přednášku. A pak hlavně moje vlastní kurzy. V Brně zpravidla pod hlavičkou spolku Aromaterapie a Bylinky. V Praze si je pořádám hlavně sama. Snad se zase vrátí i moje výukové putování po vlasti – Ostrava, Plzeň. Rýsuje se i Slovensko. Ale uvidíme. Aktuálně můžete navštívit moje kurzy o rostlinných olejích, o využití pryskyřic a celoroční přednáškový cyklus Magie rostlin a kolo roku. Většinu vykuřovacích kurzů jsem postupně kvůli situaci posledních dvou let převedla do online podoby. Výhodou je, že nemusíte nikam jezdit a že si ke kurzům můžete objednat i sadu vykuřovadel. Nevýhodou je chybějící osobní kontakt. Kurzy ale doplňuji živými webináři v reálném čase. Aspoň tak se potkáme, i když přes internet.

5. Pořádáš také on-line kurzy. Který je Tvůj srdcový?

Já si s každým kurzem dávám hodně práce. Vždy propojuji své vlastní zkušenosti, praxi a poznatky ze studia knih, přednášek, různých studií apod. Z předávání toho všeho mám velké potěšení, každý účastník online kurzu se stává součástí komunity. S koncem kurzu většinou nekončí naše propojení. Na dotazy a připomínky odpovídám i po ukončení, nadále fungují i FB skupiny ke kurzům. Navíc už mnohokrát se stalo, že se lidé pak hlásí do dalších mých kurzů. Což mne moc těší. Takže všechny moje kurzy jsou svým způsobem srdcovky, vycházejí vždy od srdce. Toho mého směrem ke studentům. Uvidím, jak to bude dál. Aktuálně aktivně fungují celoroční Rokem na vlně vonných dýmů a kratší (vždy na několik týdnů) Očista a rituály s vykuřováním a Pryskyřice nejen ve vykuřování. Zaujal i kurz Rostlinné oleje v péči o pleť a výživě. Jako zasvěcení do vykuřování nabízím Základy vykuřování.

6. Co všechno klientům nabízíš? S čím můžeš pomoci?

Nabízím hlavně účast na kurzech v online prostoru i na živých setkáních. Mám ráda práci ve skupině s více lidmi. Přijde mi, že se vše zesiluje, vnímání tématu je pak intenzivnější. Nové kurzy budu zase vypisovat, ale hodně už i je. Taky doporučuju sledovat můj YouTube kanál Dobré vůně. Pravidelně přidávám videa, rozhovory, návody apod. Bývají to i pozvání do placených akcí, ale snažím se odpovědně, aby to vždy něco sledujícím přineslo. A aby témata byla pokud možno nadčasová. V loňském roce jsem taky vytvořila několik limitovaných sad terapeutické vůně a vykuřovací směsi. Nabízela jsem pak i s originální ručně pokreslenou krabičkou. To bylo super, jen vždy k tomu musí přijít ta správná inspirační vlna. Tu chytám spíš v teplejší části roku… Tak je zas se na co těšit! Jo a ještě bych ráda upozornila na moje vykuřovací směsi a jedinečné sady vykuřovadel. Vše k dostání na eshopu Dobré vůně. Mám tam propracovanou a speciální nabídku, většinu toho, co nabízím, jinde nedostanete. Chystám i nějaké novinky! Hlavně v oblasti vzdělávání a rozšiřování dovedností.

7. Čím Tě oslovili produkty SoZoLe Rose a Tvůj nejoblíbenější?

No přitáhnul mne tvůj přístup hlavně. Ale to jsem nejdřív nevěděla. To mi došlo, až když jsem tě poznala osobně. Jakoby ty produkty obalovala taková aura tvé péče. :-) Osobně se mi hodně líbí „lokálnost“, že vybíráš produkty z Bulharska. A samozřejmě velká nabídka růže, včetně rostlinného oleje ze šípkových semínek. Vše, co jsem zkusila, je v úžasné kvalitě. Mám taky ráda bio produkty, hlavně pro lepší přístup k pěstování a půdě. Další gól jsou tvoje jedinečná balení hydrolátů v bag-in-boxech. Takže tak nějak vlastně všechno, že? A nejoblíbenější? Éterický olej z růže. To je taková moje psychoterapeutka a léčitelka. Baví mne ten dřevěný obal, který voní sám o sobě.

8. Chystáš něco nového v tomto roce?

Úplná novinka tohoto roku je můj profil na české platformě Pickey.cz. Tam chystám kvalitní placený obsah nejen o vykuřovadlech, ale i o bylinkách, různých voňavých zajímavostech ze světa, tipech na výrobu a tvoření a taky propojování aromaterapie a vykuřování. Taky připravuju nový kurz o výrobě olejových macerátu. To je krásné a moje milované téma! A hodlám se letos pustit pořádně do psaní knihy o vykuřovaní pro 21. století!

Děkuji Ti za milý rozhovor a přeji Tvému projektu Dobré vůně mnoho dobrého!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami