Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Menopauza a péče o ženu

Menopauza neboli lidově řečeno “přechod” je zlomové období v životě ženy, kdy dochází ke přirozenému fyziologickému útlumu činností vaječníků a snížení tvorbu hormonů. Jeho vnímání je u každé ženy individuální a jinak intenzivní. Menopauzální syndrom, tedy příznaky menopauzy, jako nervozita, potíže se spánkem, pocení a návaly horka jsou často nepříjemným projevy, které lze do určité míry korigovat bylinkami. Tomuto tématu se v dalším díle voňavých příběhů ze severní Itálie věnuje naše korespondentka, sauna mistr a masérka Renata. 

Harmonizační drmek

Srdečně Vás zdravím ze severní Itálie! Letní sezóna se nám pomalinku blíží a já jsem přemýšlela, čím překvapit naše hosty, zejména dámy. A pak to přišlo samo. Jako novinka na mne ze stránek SoZoLe Rose vyskočila květová voda Drmek a éterický olej. Waw, waw, waaaaw!!!!! A bylo rozhodnuto. Právě to jsem potřebovala. Drmek má harmonizační účinek na ženský hormonální systém, který ocení všechny ženy v menopauze.

Menopauza a jak pomoci

Několik dní se mi v hlavě rodila myšlenka vytvořit balíček speciálně pro ženy v období menopauzy. Většina našich hostů je totiž 50+. Jako stvořené pro naše klientky! Několik večerů jsem se nořila do úžasné knihy Esence a alchymie od Mandy Aftel, za což srdečně vděčím aromaterapeutce Ludmile Kotalíkové. Po absolvování parfumérského kurzu jsem nevěděla, jak se posunout dál. Tak jsem ji oslovila. Navedla mne správným směrem. Vše pak do sebe začalo zapadat! Olalá najednou mi to dalo smysl a alchymie parfému mi učarovala. 

Alchymie parfému

Po pár dnech kombinování jsem se plná očekávání, jak se mi bude parfém líbit, blížila k vysněnému cíli. Samozřejmě není to komerční vůně typu Chanel, ale botanický parfém nabytý éterickým oleji vhodnými v menopauze. Když jsem plná napětí a očekávání tvořila první roll-on, nebylo mi vše jedno. Hlavou mi vířily všelijaké myšlenky. Co když se nebude líbit?! A líbí se!!!!! Jsem šťastná! Je vytvořen ze 13 esencí. V srdci má šalvěj muškátovou, drmek, geránium a kapku neroli a ylangu. V těle je Skalní růže (Cist), který úžasně fixuje a má fascinující bylinno-pižmovou vůni. V hlavě je kapka Divoké mrkve, která má chladivý účinek, uklidňuje a snižuje stres. Ony ty návaly na pohodě nepřidají!

Večerní rituál

Jsem plná očekávání, jak se bude náš “Balance balíček”, který se skládá z aromaterapeutické masáže, květové vody Drmek, roll-on Balance a botanického séra BERENIKÉ – Je mi fajn, líbit. Sérum kromě jiných ingrediencí obsahuje také vzácný olej růže damašské a šalvěj muškátovou. Pleť v období změn potřebuje více péče. Já sama si každý večer užívám svůj malý rituál. Osvěžím si tvář růžovým hydrolátem a vmasíruji sérum BERENIKÉ. Vždy mám pocit, že mi moje pleť poděkuje. 

Mám to štěstí, že hotelový hosté si rádi dopřávají něco výjimečné a mohu tak být kreativní. Budu ráda, když tento můj článek inspiruje masérky. Nebojte se toho, Vaše zákaznice to totiž ocení!

Těším se na Vás příště!

Bis bald

Vaše Renáta

Jmenuji se Renáta a jsem sauna mistr, kosmetička a masérka, žijící a pracující v severní Itálii v hotelu Sonnenheim. Miluji les. Je to pro mě kouzelné místo plné nádherných vůní a klidu. Svou kreativitu uplatňuji pro úžasné hosty, které v hotelu Sonnenheim máme. Snažím se je vždy něčím novým překvapit. A to se mi doufám daří, protože práce je mým koníčkem. Srdečná díky patří vedení hotelu Sonnenheim. A hlavně díky top kvalitě a širokému výběru produktů Sozole Rose. Ráda vás budu na mé voňavé bylinkové cestě ze severního Itálie doprovázet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami