Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Květová voda Skalní růže neboli Cist

Určitě jste se už někdy setkali s někým, kdo vám je velmi povědomý, ale nemůžete si vzpomenout, kde jste se s ním setkali. Tak tohle se mi přesně stalo se skalní růží. Vůně hydrolátu mi byla tak povědomá, ale nedokázala jsem ji ke květeně přiřadit. Našla jsem si tedy podobu samotné rostliny. Ten květ! Ten už jsem přeci viděla! Nakonec jsem si našla latinský název a už mi to všechno docvaklo. No jo, vždyť to je cist!

Hydrolát skalní růže na procházky

Květy skalní růže jsou tak omamné nejen svou vůní, ale i zjevem. Je to, jako by vás hypnotizovalo bájné zvíře v houští. Svůj název si zasloužila pro svou podobnost s planou růží. A snad i účinek má podobný. Je léčitelkou jak hlubokých emočních ran, tak i těch fyzických. Má totiž hemostatický účinek, dokáže tedy hravě zastavit povrchová krvácení. Vyplatí se mít hydrolát skalní růže při procházce s neposedným dítkem při ruce, protože takové procházky nejčastěji končí s rozbitým kolínkem nebo bradičkou.

Alchymistické labdanum

Rostlina produkuje pryskyřici, přesněji lepkavé výpotky vonné pryskyřice, kterou je celá pokryta, a právě ta se sbírá a po tisíciletí používá v parfemářství, jako kadidlo nebo také jako léčivo. Najdete jej pod názvem labdanum a snad jako bychom se ocitli v dílně alchymisty Edwarda Kellyho a snažili se jeho pomocí zhmotnit tmu.

Aromaterapie se skalní růží

Se skalní růží se také otevírá téma opakování stejných chyb. Její vůně nás může doprovázet po cestě sebeuvědomění a pokory, která je důležitá pro poučení se z každé chyby. Pokud se soustředíme na minulost, životní nezdary nebo slabé stránky naší osobnosti, skalní růže nám nedovolí otevírat staré křivdy a umožní myslet na lepší budoucnost. Snad za to může ta její klidná povaha spojená s pohodou, když se sluní na skalnatém svahu a žárem slunce její aromatické listy dopřávají okolí bohatou a vytrvalou vůní. Dejte na mě a zaklepejte na dveře této rostlině, protože ona vás přijme s otevřenou náručí.

Přečtěte si předchozí článek Aneb o Neroli.

Pro SoZoLe Rose napsala Aneta Jirchářová, aromaterapie_kvítek , její web naleznete zde

Autor: Aneta Jirchářová

Absolventka umělecké školy, odborná aromaterapeutka a fytoterapeutka se zaměřením na aromaterapeutické masáže, která aromaterapii ráda vnímá z pohledu barev.

“Inspiraci nejčastěji hledám v přírodě, kterou obdivuji a ctím její moudrost. V kresbách se snažím zachytit duši a sílu rostliny.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami