Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Květová voda Šalvěj muškátová

Energizující a harmonizující kráska, kterou si oblíbí každá žena. Poskytuje podporu v každé životní fázi ženy, zejména v období hormonálních změn. Má obrovské pozitivní účinky nejen na pleť, ale i na psychickou pohodu. 

Proč je “muškátová”

Šalvěj muškátová je vznešená až 100 cm vysoká aromatická rostlina, která se pěstuje zejména pro potřeby parfumerie, výroby kosmetiky a také potravinářství. Její květová voda tradičně ochucuje vína, likéry či vermuty. Počátky této praktiky nalezneme v Německu 16. století. V této době bylo velmi populární víno z finančně nákladnější odrůdy tzv. muškát. Zkušení Němečtí kupci ovšem nelenili a přišli s dosti chytrou inovací – smíchali místní rýnská vína s květovou vodou šalvěje muškátové a bezovými květy. A odtud pramení historický název šalvěje muškátové.

Aroma květové vody

Přestože je pěstována pro potřeby mužské parfumerie (kde nachází užitek její éterický olej), je to typická “ženská bylina”. Regeneruje, uklidňuje, harmonizuje a posiluje. Patří mezi hydroláty povzbuzující dobrou náladu. Někteří ji dokonce považují za afrodiziakální. Pyšní se velmi příjemnou a něžnou vůní, připomínající aroma čaje Earl Grey s výrazným citrusovým závěrem, podobným bergamotu.

Z našeho YouTube kanálu

Péče o pleť

Je ideální na suchou, dehydrovanou a unavenou pleť. Pro své antioxidační a posilující účinky je doporučována jako prevence stárnutí pokožky. Díky adstrigentním účinkům pomáhá i pleti mastné s rozšířenými póry.

Kombinace v rozprašovači

Šalvěj muškátová a růže damašská či růže bílá – hydratace, tonizace 

Šalvěj muškátová a Máta peprná – osvěžení, povzbuzení

Chuť a kulinarie

Tato květová voda jak voní, tak i chutná. Aromatický čaj s hořkým bergamotovým závěrem, přesně jak uvádí S. Catty ve své knize “Hydrosols the Next Aromatherpy”. Uplatnění nalezne především ve studené kuchyni a přípravě nápojů. Krásně doplňuje chuť sezónního ovoce v letních sorbetech. Aromatizuje punče z bílého vína a je velmi příjemná i v martini.

Harmonizace

Jsou známy její pozitivní účinky na endokrinní a nervový systém a její dar znovunastolení rovnováhy. Taktéž poskytuje emocionální podporu a pomáhá při citových traumatech. Jednoduše energizuje.

Mimo jiné se doporučuje k mnoha pitným kůrám pro typicky ženské problémy (menopauza, silné menstruační krvácení, přivolání menstruačního cyklu po hormonálních preparátech). Catty upozorňuje na synergickou kombinaci hydrolátu šalvěje muškátové s řebříčkem pro celkové posílení organismu. Výsledná chuť je poněkud výrazná, lehce nahořklá, silně bylinná, s teplým koncem. 

Naším tipem je relaxační horká koupel s jednou lžící šalvěje muškátové a jednou lžící levandulové vody. Uklidňuje pokožku a výsledná vůně ulevuje napětí a starostem. 

100% květovou vodu Šalvěj muškátová můžete koupit zde v několika variantách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami