Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Královna je pouze jedna – proč bulharská? Testování vzorků pokračuje…

Moje vášeň pro bulharskou damašskou růži z odrůdy Rosa Damascena Mill nezná hranic. Její růžový olej i voda jsou celosvětově používány v aromaterapii, parfumerii, farmaceutickém i potravinářském průmyslu. Bulharský růžový olej je uznán jako nejkvalitnější růžový olej na světě. Věděli jste, že díky přítomnosti růžového oleje v parfému se prodlužuje jeho vůně až na 2-3 dny, a že v opačném případě se musíme spokojit s pouhými dvěmi hodinami?

Testujeme a vybíráme pro Vás

Proto byla naše mise jasná – vybrat nejlepší bulharský růžový olej. Cíleně jsme hledali takový, který se vyznačuje specifickou, silnou a neopakovatelnou vůní a je doplněn dokladem původu a jasným složením (odpovídajícímu přesnému rozmezí dle specifikace bulharského ministerstva zemědělství). “Bulharský růžový olej” z odrůdy Rosa Damascena Mill je od roku 2012 zapsán v komisi EU jako tzv. chráněné zeměpisné označení. Slouží tedy jako doklad kvality a původu. Na světě totiž existuje mnoho druhů růžových olejů, ovšem nedosahujících těchto jedinečných vlastností.

V čem spočívá doklad kvality a původu?

Samotný sběr a destilace dle dokumentu o chráněném zeměpisném označení “bulharský růžový olej” podléhá několika specifikům. Jak víte z mých předchozích článků, sbírá se ručně, brzy ráno po rozbřesku. Díky proměnám počasí a nadmořské výšce se může začátek každoročně lišit. Nepopiratelným znakem blížícího se růžového sběru je rozkvetlá akácie. Rozkvete-li akácie, práce na růžových polí zahájí do 10 dnů. Důležitá je rychlost a preciznost zkušených sběračů, kteří do 25 kg pytlů vkládají pouze otevřené květy! Ty poté co nejrychleji putují do destilérny, kde se do destilačních nádob přednostně sypou pytle přijíždějící z větší vzdálenosti. Čas je extremně důležitý. Květy musí být zpracovány do max. 15 hodin od jejich sběru (Zbylé květy z předchozího dne již nejsou k destilaci vhodné.). Destilační poměr růže a voda je 1:4 či 1:5. Voda, která se na ni používá je přísně kontrolována hygienickou stanicí. Jak jsme si již říkali předtím, k dosažení 1 kg vzácného oleje je potřeba cca 3500 kg růžových květů Rosa Damascena Mill.

Nejlepší z nejlepších

Tento unikátní olej je součástí mnoha světových parfémů. Hovořme čísly – 42% pánských a 96% dámských parfémů obsahují růžový olej.  Znáte jej i jako součást známých kosmetických přípravků či bio kosmetických řad. My, SOZOLE ROSE, Vám nabízíme drahocenný, čistý a certifikovaný  “bulharský růžový olej” , který byl destilován v původních měděných nádobách nejlepší bulharské růžové destilérny, jejíž historie spadá do počátku 20. století a která si své odběratele vybírá! 

Přes trny k vítězství

Cesta k němu byla trnitá, ale výsledek je opojný. Prohlašuji jej za oficiální letošní vítězství! Testovali jsme mnoho vzorků nejen růžového oleje ale i růžových vod, srovnávali jednotlivé chemické analýzy, trvali na jasném prokázání původu. Občas to bylo opravdu těžké. Existuje velké množství destiléren, existuje mnoho falše. No my jsme uspěli a jsme hrozně hrdí, že Vám můžeme tuto krásu představit. A jsme také velmi zvědaví na Vaše reakce. Předprodej je zahájen! Brzy jej očekávejte naskladněn v ČR.

Sledujte nás dál. Příště více o naší exkluzivní dvojce BIO květových vod Rosa Damascena Mill a Rosa Alba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami