Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Kouzlo šalvějí aneb éterické duo

Dvě aromatické a velmi ženské bylinky se stejným rodovým jménem a rozličným druhovým jménem. To je Šalvěj muškátová a Šalvěj lékařská. Obě mají mnoho společného: zklidňují, ulevují bolestem, harmonizují ženu a ženský cyklus, vedou k procesu sebeuvědomění (propojení se sama se sebou k pochopení toho, kdo doopravdy jsem) a používají se jako střední tón v parfumerii. Přesto nás ve světě přírodních produktů, kde je dnes uznáno 986 druhů šalvěje, mohou pěkně mást. Pojďme si dnes povyprávět o éterických olejích Šalvěje muškátové a Šalvěje lékařské.

Éterický olej Šalvěj muškátová

Šalvěj muškátová, latinským názvem Salvia sclarea, voní velmi jemně bylinně s ovocným podtónem. Je všeobecně známá pro svůj dar vytvářet pocit vnitřního míru a harmonizace. Použijte ji do difuzéru či aromalampy nebo masážního oleje, když jste nervově vyčerpané, máte pocit vyhoření, padá na Vás úzkost, zasahují Vás deprese, nespavost, fobie nebo jste prodělali trauma. Stejně tak je kouzelnicí v případě nutkavosti se hádat. Zklidňuje agresi, strachy, obsese a pocit viny. Valerie Ann Worwood ji dokonce zmiňuje při léčbě alkoholové a drogové závislosti. Může Vás překvapit její rychlý až euforický nástup a pozvednutí nálady. Bezvadně se kombinuje s levandulí, protože oba tyto éterické oleje povolují naší mysli odpočinout si, i když je to těžké a hlavou se nám honí tolik neodbytných myšlenek. Ale nepřežeňte to s dávkováním levandulového oleje. Tady platí méně je více. Čím méně kapek levandule, tím větší relaxace a naopak čím více kapek levandule, tím větší stimulace. Pokud potřebujeme “rozehnat mraky” a pozvednout náladu namíchejme si směs s citrusy, obzvláště kombinace se sladkým pomerančem nám dodá “šťávu”. Na fyzické úrovni oplývá výraznými protikřečovými účinky, které my ženy v rámci menstruačního cyklu velmi oceníme. Pro svůj obsah linaloolu najde využití také při procesech poranění kůže a hojení ran, protože působí protizánětlivě.

Masážní směsi se Šalvějí muškátovou

Směs při napětí a úzkosti
projevující se napětím těla, svalovou bolestí a celkovou bolestí těla
10 kapek éterického oleje Šalvěje muškátové
15 kapek éterického oleje Levandule
5 kapek éterického oleje Heřmánek římský
Do 50 ml nosného (rostlinného) oleje

Směs při menstruačních křečích
2 kapky éterického oleje Levandule
1 kapka éterického oleje Šalvěj muškátová
1 kapka vzácného růžového olej Damašská růže
Do 5ml nosného (rostlinného) oleje a aplikujte přímo na podbřišek

Éterický olej Šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská, latinským názvem Salvia officinalis, se vyznačuje výraznou bylinnou vůní s kafrovým podtónem. Obecně se doporučuje při meditaci a detoxu. Už od starověku je spojována s energetickou očistou. Ve starověkém Římě byla rituálně používána při náboženských obřadech k odhánění zlých sil. Přidejte si ji do difuzéru či aromalampy a masážního oleje, když si potřebujete uklidnit a upevnit mysl, uzemnit se a posílit nervy. Ovšem dávkujte opatrně – čím více kapek použijete, tím více se “utlumíte”.( A pozor pro obsah thujonu se jí mají vyhýbat ženy těhotné, kojící, malé děti a epileptici.) Skvěle se kombinuje s levandulí, rozmarýnem, grepem a tymiánem. Na fyzické úrovni tlumí již zmiňované bolesti, zejména menstruační. Zmírňuje pocení. Má silné antibakteriální a protiplísňové účinky. Díky svým adstrigentním účinkům ji využijete v přípravě domácí kosmetiky jak na aknózní pleť, tak na stárnoucí unavenou a povadlou a perfektní je v masážních směsích na celulitidu. Postačí 9-10 kapek do 30ml nosného (rostlinného oleje). Velmi jemně vmasírujte a nechte působit.

Kombinace do aromalampy a difuzéru se Šalvějí lékařskou

Kombinace “Příliv energie”

2 kapky šalvěje lékařské

2 kapky gerania

2 kapky bergamotu

Kombinace “Inspirace”

2 kapky šalvěje lékařské

2 kapky rozmarýnu

4 kapky levandule

Pokud Vás zajímá více, podívejte na šalvějová videa na našem YouTube kanálu, která Vás přenesou přímo do rozkvetlého údolí této bylinky. Shlédněte také zápis živého vysílání o šalvějích a levandulích, které jsme vysílali společně s Maruškou Neumannovou. O květové vodě Šalvěje muškátové si přečtěte v jednom z našich předchozích článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami