Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Jak na mastnou pleť a rozšířené póry

Mastná pleť je mnohdy mylně označována jako problém teenagerů. Pravda je ovšem trochu jiná. A tak se na ni podíváme jednoduše a rovnou s praktickými tipy. Tak pojďme na to!

Proč se pleť mastí?!

Za mastnotou jako takovou stojí produkce kožního séba neboli mazu, což je zjednodušeně řečeno směs tuků, vosků, skvalenu a volných mastných kyselin. Jejím hlavním úkolem je ochrana pokožky před ztrátou vlhkosti, její zvlhčení a to i vlasů, regulace teploty a také určitý stupeň ochrany před oxidačním působením UV záření. To všechno zní skvěle, potřebně a logicky, že ano?!

Protipólem je ovšem nepříjemná nadprodukce kožního mazu, která tvoří onen mastný a lesklý povlak a následný problém – akné a rozšířené póry. Bohužel množství produkce séba závisí na věku, pohlaví, genetické dispozici, naši stravě, aktuálním psychickém rozpoložení a také hormonální hladině. Jsou tedy věci, které můžeme ovlivnit vlastní péčí a starostlivostí. Vyjmenujeme si několik z nich, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Správné čištění pleti

2 x denně pleť omyj nejprve vlažnou vodou a bez tvrdé žínky. Její tření by totiž provokovalo další produkci mazu. Pokožku čisti pečlivě i proto, aby se v pórech nehromadila mastnota a další nečistoty, které vedou k jejich dalšímu rozšiřování. Klíčem je opravdu šetrné zacházení. Důležité totiž je, abychom odstranili pouze nadbytečný maz a pokožku zbytečně neochudili o ochrannou lipidovou vrstvu. Protože pak se bude bránit, hádej čím, no přeci další mazovou produkcí. A to je onen známý začarovaný kruh.

Tonizace květovými vodami

Poté ztonizuj pleť pomocí vhodné květové vody, která jí vrací přirozeně kyselé PH. Navíc můžeš využít i takové, která vyrovnává produkci kožního mazu anebo má adstrigentní (stahující) účinky. Pro stabilizaci mazové produkce zvol třeba sladší tóny květové vodu bílé růže, jejíž aroma navíc posiluje dobrou náladu. Jestliže potřebuješ něco “ostřejšího”, osvěž se antiseptickou mátovou vodou. Mimochodem teď v létě určitě oceníš i její ochlazující účinek na komáří štípance!

Přeborník bezový květ

Velmi dobré adstrigentní (stahující) účinky dopřejí Tvé pleti květové vody jako bezový květ, řebříček, pelyněk či cypřiš. Bezový květ je z mé osobní zkušenosti v tomto opravdu přeborník. Stahuje pleť okamžitě a osvědčil se mi i na problematickou pleť. Řebříček může být klasickou protiváhou bezu, co se vůně týče. Tam, kde bezový květ osvěžuje, řebříček prohřívá. Proto často vyhovuje mužům. Pelyňková voda je svou výraznou sladce kořenitou až kouzelnou vůní unikát. A cypřišová voda je takový booster povadlé mastné pleti bez života. Kromě stahujících účinků podporuje oběhový systém, zlepšuje cirkulaci krve a tak ji využijete nejen na pleť ale i na celulitidu.

Pravidelné peelingy

Zařaď do své péče pravidelné peelingy, které pomáhají pokožku zbavit odumřelých šupinek kůže, což jsou také viníci ucpaných pórů. Peeling prováděj 1 x týdně. Pokud nemáš po ruce žádný hotový z obchodu, můžeš si jednoduchý a rychlý vyrobit doma.

Rozjasňující peeling

2 lžičky třtinového cukru (jemný obrušovač)
1 lžička medu (přírodní změkčovač)
1 lžička světlicového, šípkového či hroznového oleje (rostlinné oleje neucpávající póry)
1 kapka levandulového éterického oleje (Efektivně omezuje tvorbu kožního mazu)
1 kapka citrónového éterického oleje (Pomáhá odstraňovat nadbytečný maz)

Pleťová maska DIY

Vyrob si také pleťovou masku, která zmatňuje a čistí póry. Smíchej do kašovité konzistence zelený jíl s levandulovou či kopřivovou vodou, které opět odstraňují nadbytečný maz a také pomáhají omezovat jeho tvorbu. Nanes na čistý obličej a nechej působit cca 15 min. Pozor jílové masky by nikdy neměli úplně zaschnout. Proto ji můžeš dodatečně zvlhčovat přestříkáním jedné z výše uvedených květových vod. Poté umyj vlažnou vodou. Ztonizuj vhodnou květovou a nanes následující pečující krok, jako je např. pleťové sérum. Mimochodem jedno takové s jemnou květinovou vůní máme pro Tebe. Mrkni na TOUHU.

P.S.: Užij si krásné léto a nezapomeň, že kožní maz není náš nepřítel, ale také pomocník v udržení zdravé kožní bariéry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami