Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Flamengo s Geraniem

Geranium (Pelargonium graveolens) a její vůně bude pro mě vždy smyslnou, ale i zároveň záhadnou. O gerániu se říká, že je jako tanečnice flamenga. Tak vášnivá, tak žhavá a průbojná. Kvalitní éterický olej má svěží květinovou vůni, která je snad všem příjemná. Vůni mám velice ráda, ale vášnivou tanečnici v ní nedokážu najít. Snad něco éterického a přesto sebevědomého. Co nám říká: “Teď jsem tady já a na mne hleďte!”

Kouzelný plášť

To, co potřebujete, to nám dá. U éterických olejů se už dávno ví, že působí tam, kde jsou potřeba. Koho by napadlo, že její sladce květinová vůně má antiseptické a antibakteriální účinky. Skvěle se hodí pro hojící směs v roll-onku a krásně ji ovoní. Buďte si jisti, že opečujevaše tělo, mysl i duši. Vůně má zchlazující účinek, který zkrotí hysterii, stabilizuje a harmonizuje emoce. Při potížích v klimakteriu její ochlazujíci efekt přijde vhod a stejně tak, jak dává do pořádku rozvyklané city, pomůže na hormonální nerovnováhu. Při užití v difuzéru stačí jediná kapka a rázem vás geránium přikryje svým kouzelných pláštěm. 

Růže nebo Geranium?!

A že si nedokážete vybavit geránium? Řeč je o Pelargonii vonné. Rostlinka s růžovými kvítky, která kdysi zdobila okna našich babiček. Nepleťte si ji však s dnes typickým muškátem. Zahradníci v 19. století ji sázeli kolem cest, kde se její vůně zachytávala na sukně kolemjdoucích dam. Z listů sálá velmi pronikavé aroma, totožné s kvalitním éterickým olejem, který se získává parovodní destilací z květů a lístků. Vůní připomíná růžový olej, který je velmi často adulterován (=pančován) gerániovým éterickým olejem, ale zkušené nosy parfumérů a jiných odborníků, neoklame. Při porovnání éterického oleje z růže a geránia se soustřeďte a ucítíte jejich rozdíl. Každý má jiný příběh, odlišný charakter a jedinečnou duši. 

Duše a něha

V duši geránia je ukryta moudrost, přátelství, láska a něha, ale i síla a odhodlání. Navazuje s námi důvěrný kontakt, dodává pocit klidu a jistoty. Prohlubuje city a prožitky. S každým komunikuje jinak a záleží jen na nás, co od ní přijmeme. To je ta krásná záhada geránia. Byla bych strašně ráda, kdyby se tato úžasná rostlinka dostala do širšího povědomí a lidé by ji začali opět hojně pěstovat, nejen pro její repelentní účinek, ale i pro její listy, připomínající vzácné krajky, které budou okrasou našich zahrad.

Pro SoZoLe Rose napsala Aneta Jirchářová, aromaterapie_kvítek (na Instagramu).

Autor: Aneta Jirchářová

Absolventka umělecké školy. V současnosti si prohlubuje studium v oblasti aromaterapie, kterou ráda vnímá z pohledu barev. 

“Inspiraci nejčastěji hledám v přírodě, kterou obdivuji a ctím její moudrost. V kresbách se snažím zachytit duši a sílu rostliny.” 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami