Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Cesta éterických olejů od šamanských rituálů až do domácností 

Věděli jste, že éterické oleje můžete používat v domácnosti také jinak, než jen do difuzéru či při výrobě domácí kosmetiky?! Velmi efektivně můžeme totiž využít jejich antibakteriální a osvěžující sílu i při úklidu a praní. Než Vám odhalím několik jednoduchých úklidových tipů a triků, pojďme se nejprve lehce ponořit do historie a praktik z přírodního léčitelství.

Šamanské rituály

Určitě pro Vás nebude překvapením, že tyto rostlinné poklady se k očistám domovů používali od nepaměti. Do dnešních dnů jsou neodmyslitelnou součástí rituálů přírodních léčitelů a šamanů. Vědecky bylo totiž prokázáno, že “špatná energie” funguje a že je měřitelná pomocí kvantové fyziky (KG STILES – Esenciální oleje kompletní příručka, 2019). Dobře zvolené vůně dokážou tyto negativní energii a aurické pole lidí vyčistit. Veskrze všechny éterické oleje, které se k tomuto účelu historicky používají mají antibakteriální účinky a i specifickou vlastnost a to rozkládat špínu a mastnotu. Navíc naši duši osvěžují a regenerují. Tudíž získáme 3v1!

Éterické oleje v domácnosti

Tak a teď už začneme, hezky zlehka praním a sušením prádla.

Miluji levanduli a tak levandulový éterický olej přidávám do pračky při praní ložního prádla či ručníků. LEVANDULE totiž podporuje kvalitní spánek. Stačí 1-3 kapky přidat do pracího gelu či prášku či mýdla, záleží v čem perete.  A až budete prádlo věšet, nedivte se, že Vám bude tak nějak lehčeji na duši!

Pokud máte sušičku prádla, můžete éterické oleje přidávat na prádlo před zapnutím sušícího programu. Pokud jste “levandulový fanatici” jako já, opět nakapejte 1-3 kapky jejího oleje na plátýnko nebo bavlněný kapesník. Pokud máte raději trochu více osvěžující vůně, přidejte k levandulovému oleji i 1 kapku MÁTY PEPRNÉ. To je prostě nádhera! A aviváž ať stojí v koutě. 

Provonění skříní a šuplíků

Éterickými oleji si můžete také provonět své skříně a šuplíky s oblečením. Na bavlněný kapesník 1-3 kapky Vašeho oblíbeného oleje a šup s ním do skříně. Pokud Vás doma ohrožují šatní moli, levandule je jasná volba.

Nezvaný hmyz v domácnosti

Obecně jim nevoní máta peprná a levandule. Což platí i o dětských vších, kam je ovšem potřeba přidat navíc i ROZMARÝN. Ten je proslavený tím, že je to jeden ze silných přírodních prostředků, který podporuje růst vlasů a předchází padání vlasů (Dr. Josh Axe – Essential Oils: Ancient Medicine, 2016).

Pryč se zápachy

Efektivně zápach pohlcují ESTRAGON (nebo-li Pelyněk estragon, který je díky svému latinskému názvu Artemisia dracunculus, mytologicky spojován s draky.) a “čarodějná rostlina” aromatický PELYNĚK. Oba navíc dodávají prostoru ochranu a dobře se kombinují s levandulí.

Můžete také přidávat éterické oleje k svým úklidovým prostředkům ( například citrusové oleje), tady ale doporučuji spíše oleje, které už Vám stojí doma opravdu dlouho a nepohlídali jste si jejich expiraci. 

Informace čerpány z:

Gabriel Mojay- Aromatreapie pro léčení duše, dotisk 2019.

Dr. Josh Axe – Essential Oils: Ancient Medicine, 2016

KG STILES – Esenciální oleje kompletní příručka, 2019

Станева, Панова, Райнова, Асенов – Билки във всеки дом, 1982.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami