Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Cesta do destiléren a limitované edice růžových olejů

Během tohoto týdne jsme, s touhou objevit další unikátní květové vody (hydroláty) a EO (éterické oleje), uskutečnili několik schůzek a cest do destiléren. Přes veškerou únavu a náročnost jsme uspěli a dojednáváme podmínky. Jako bonus jsme si přivezli mnoho vzorků, které pro Vás s láskou a péčí testujeme. Ale nespěchejme a pojďme si o tom povyprávět hezky od začátku.

Letošní sběr růží se díky chladnému jaru protáhl na celých 50 dnů. Jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Tento rok byl pro kvalitu růžového oleje velmi příznivý. Nemohu se dočkat až i Vy budete moci ovonět a radovat se z naší nabídky. Připravujeme pro Vás opravdu unikátní výběr limitovaných edicí růžových olejů od těch nejlepších pěstitelů a destilérů.

Mnozí z Vás určitě znají přednosti 100% oleje Rosa Damascena (Damašské růže), královny všech růží, kterou jsme si zvolili za symbol naší firmy. Její aroma je velmi výrazné až opojné a jednoduše nezaměnitelné. Naproti tomu 100% olej Rosa Alba se vyznačuje mnohem jemnějšími sladšími tóny a jistou dávkou rafinovanosti. Zprostředkujeme Vám limitovaný 100% olej Rosa Alba, se kterým se běžně v takové kvalitě nesetkáte. Jeho letošní odběr si přední světoví parfuméři a kosmetičtí výrobci nasmlouvali již minulý rok. Jeho množství je velmi omezeno. Dalším unikátem je limitovaná edice 100 % tzv. “butikového” oleje ze čtyř druhů růží. Jsme z jeho hravých tónů nadšení. Pokud toužíte vyzkoušet něco nového a neokoukaného, tak tato “limitka” je přesně pro Vás. Jeho celosvětové množství čítá pouhých 20 kg.

Přivezli jsme si také mnoho vzorků hydrolátů, které teď testujeme. V balíčku máme připraveny květové vody Rosa Alba, Šalvěj lékařská (Salvia Officinalis), velmi jsme překvapeni Měsíčkem lékařským (Calendula Officinalis) a okouzleni jsme i heřmánky. V jedné z největších destiléren specializované na čtyři druhy hydrolátů a olejů, jsme dostali naprosto čerstvý hydrolát Římského heřmánku, a ještě nepřefiltrovaný Heřmánek pravý. Jejich aroma se postupně uvolňuje a stabilizuje a my čím dál tím více ponořujeme nos do misky s kávovými zrny, abychom vše zneutralizovali a mohli se vrhnout na další testy.

A na co jsme velmi pyšní, je balíček růžového prášku z damašské růže, tj. Rosa Damascena flower powder. Usušené a rozemleté květy damasceny, které nám i přes obal rozvoněly celé auto. Díky velmi nízké teplotě sušení (pod 40 stupňů) se jedná o opravdovou RAW kvalitu. A protože se blíží sběr a destilace meduňky lékařské (Melissa officinalis), budeme zase brzo vyrážet a hledat ten nejlepší meduňkový éterický olej. Toužíme jej zahrnout do našeho portfolia a umožnit Vám pestřejší škálu těch nejlepších čistých surovin, které Bulharsko jako největší pěstitel a vývozce bylin v EU poskytuje. Ale o tom zase příště.

Tak nás dále sledujte a posílám Vám voňavý pozdrav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami