Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Borovice šamanka lesa

Les. Místo, které nám nepatří. Je to svět, ve kterém vládne mocná Flóra a ochraňuje faunu. Království, do kterého máme vstup povolený. Smíme si tam odpočinout, nabrat energii a najít odpovědi. Většina z nás utíká do lesa, pokud naši duši něco tíží, jdeme si tam vyčistit hlavu a třeba si to ani nemusíme uvědomovat, ale odcházíme s řešením našich problémů.

Nadhled moudré borovice 

Když se zamyslím nad duchy lesa, kterých tam vládne spousta, rozhodně mě první napadne borovice. Borovice lesní (Pinus sylvestris) je šamankou lesa. A nejspíš díky ní odcházíte s hlavou čistou a připraveni k něčemu novému. Je to žena, ke které se chodilo s lucernou tmavým lesem do její chýše pro radu. A předpokládám, že kdyby jsme dnes kolem takovou chýši spatřili, tak se jí obloukem vyhneme, aby na nás nevyskočil zpustlý maniak. Naštěstí ke stromu se bát jí nemusíme a pokud nemáme přístup do lesa, éterický olej nám skvěle poslouží. Pomáhá nám řešit problém moudře, s nadhledem a dodává nám sílu do dalšího boje. Zjednodušeně tedy – Máš s něčím problém? Dej si borovici! A ne, nemyslím borovičku. 

Ženský i mužský element

Borovice je beze sporu plná ženského elementu, ale vůně éterického oleje má v sobě hodně mužské polarity. A tu přesně naše šamanka potřebuje. Má pevnou ruku, která tě chytne za rameno, přidrží při zemi a udrží tvůj duchovní vhled. Pomáhá nám získat moudrý vztah se sebou samým. Máte-li problém odpustit si vlastní chyby a nebo nedokážete přijmout, že toho nezvládnete víc a nakládáte si na sebe až příliš, borovice vám dodá potřebnou sebedůvěru. 

Přes morové rány do současnosti

A konečně tu máme paní správcovou proslavené: „Borový zaváněl háj”. Pro své biochemické složení terpenů je tento éterický olej silně antiseptický a slouží jako mukolytikum na dýchací cesty. V dobách moru se borovicové větve pálily na náměstích. A jako analgetikum zmírní revmatické bolesti nebo bolesti v kříži. A pokud při nočních hrátkách vaše polovička ztrácí energii, borovice poslouží jako stimulant. Nemáte zač ;-)

Svěží vánek hydrolátu

Přestože nebyla doposud zaznamenána žádná kontraindikace, éterický olej zvyšuje tlak a nemusí někomu dělat dobře. Nezoufejte a hopinky pro hydrolát z borovice. Stejně jako éterický olej duchovně posiluje osobnost a dýchací systém. Popíjení tohoto hydrolátu nebo postřikování kolem obličeje posiluje a pečuje o duši, tělo i mysl. Neprohloupíte ani, pokud ho zařadíte do vaší pleťové kosmetiky. Je skvělý na akné, špatně hydratovanou nebo mastnou pleť i ekzémy. Prosté vůně a síla lesa v jedné lahvičce. 

Pro SoZoLe Rose napsala Aneta Jirchářová, aromaterapie_kvítek (na Instagramu)

Autor: Aneta Jirchářová

Absolventka umělecké školy. V současnosti si prohlubuje studium v oblasti aromaterapie, kterou ráda vnímá z pohledu barev. 

“Inspiraci nejčastěji hledám v přírodě, kterou obdivuji a ctím její moudrost. V kresbách se snažím zachytit duši a sílu rostliny.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami