Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Bezstarostná jízda mandarinky

Tropické ovoce mandarinka. Tak osvěžující, tak zchlazující a přesto na ni dostaneme chuť až v zimě, místo v létě. Všichni máme mandarinku spojenou s Mikulášem a Vánocemi. Mám pocit, že v jiném období jsem snad mandarinky ani nejedla. Bude to nejspíš tím, že různé druhy mandarinek začínají dozrávat v polovině září a až teprve v prosinci jejich sezóna končí. Dobře to má ta příroda vymyšlené, přece v tomto období jsme všichni nejvíc nachlazení a potřebujeme nejvíc vitamínů. A nejen tělo, ale i duše touží po mandarinkovém povzbuzení. V zimě nám nejvíc chybí sluníčko. Slunce je zdrojem vitamínu D a nedostatek slunečních paprsků má za následek mimo jiné deprese a úzkosti. A mandarinka je takové naše sluníčko. Je to nekomplikovaná dětská radost. Napadl čerstvý prašan? Tak honem běžte stavět sněhuláka, dělat andělíčky a házet po sobě sněhové koule. Přesně tak, jak by si hrály malé děti.

Volnost vnitřního dítěte

Éterický olej mandarinky (Citrus reticulata) uvolňuje psychické napětí a pozitivně rozptyluje depresi a úzkost. Mandarinka je vhodná i pro dětskou dušičku. Když se v dětských domovech prováděla studie, které éterické oleje si děti nejčastěji vybírají, vítězila právě mandarinka. A stejně jako pro děti ráda používám do směsí mandarinku, doporučuji ji i těm dospělým, kteří potřebují osvobodit své vnitřní dítě. Ano, mluvím o těch, co jsou pořád zakabonění a neumí se radovat z maličkostí, pro ně bych volila tangerinku (Citrus tangerina). Oproti mandarince se liší sladší a plnější vůni. Mandarinka povzbuzuje k akci a tangerinka připravuje na klidný spánek nebo relaxaci.

Hravost bez limitů

Při otevření lahvičky s éterickým olejem mám pocit, jako by se z ní snažila mandarinka vyprostit s přáním ukázat mi celý svět. Jen jí musím trochu pomoci, protože její baculaté tělíčko zápasí s úzkým hrdlem lahvičky. A když si její vůně omotá mé smysly, hned mám chuť si hrát. Třeba cvrnkat skleněné kuličky. Já vám říkala, že mandarinka povzbuzuje k hravosti. A pokud se vrátím k letnímu období – když už na mandarinku přeci jen chuť dostaneme, ale jaksi v obchodech chybí, její vůně nám skvěle poslouží.

Pro SoZoLe Rose napsala Aneta Jirchářová, aromaterapie_kvítek (na Instagramu)

Autor: Aneta Jirchářová

Absolventka umělecké školy. V současnosti si prohlubuje studium v oblasti aromaterapie, kterou ráda vnímá z pohledu barev. 

“Inspiraci nejčastěji hledám v přírodě, kterou obdivuji a ctím její moudrost. V kresbách se snažím zachytit duši a sílu rostliny.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami