Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Allori holistické místo oddechu

Před Vánoci jsme navázali spolupráci s krásným brněnským salónem Allori, jehož majitelkou je odborná aromaterapeutka Darina Ellingerová. Darka je velmi laskavý a usměvavý člověk, který se snaží, nejen skrze svou práci, lidem ve svém okolí pomáhat. Ve své aromaterapeutické profesi se zaměřuje na čistě ženskou vztahovou problematiku. Se svými kolegy propojuje péči o tělo i duši. O jejím holistickém přístupu, cestě k aromaterapii a SoZoLe Rose produktům jsme si vyprávěly v našem milém rozhovoru. 

Ahoj Dari, děkuji, že jsi si na nás udělala čas a že si produkty SoZoLe Rose našly místo ve Tvém salonu. Mám na Tebe pár otázek.

1. Co je pro Tebe aromaterapie? 

Ahoj Veroniko, děkuji Ti za krásný úvod. Pokusím se dát odpověď do pár výstižných slov. Pro mě je to práce a přemýšlení v souvislostech s příběhem člověka, kdy mě zajímá jeho prožívání, fyzická kondice a záměr, se kterým přichází. Zároveň mi aromaterapie ukazuje svoji sílu i hranice. Vnímám ji jako doplňkovou metodu, která nás podpoří v akutních i v chronických situacích.  Za co jsem aromaterapii vděčná, je rozšíření obzorů a spousta odpovědí na otázky v rámci zdraví i životních lekcí. Je pro mě prvním řešením, po kterém sahám, když pociťuji diskomfort. 

2. Jak jsi se k aromaterapii dostala?

Přírodní směry mne táhly od malička, a tak jsem hledala a hledala a komponovala do svého života, co mi přicházelo do cesty. Zprvu jsem laicky aromaterapií obohacovala moji pedikérskou a manikérskou praxi, ale nestačilo mi to. Chtěla jsem svůj obor pozvednout, mít odpovědi na otázky, a tak se mnou při kurzu aromaterapie od Adély Zrubecké silně zarezonovala informace o studiu na Institutu aromaterapie v Praze. Přihlásila jsem se tehdy i s mým mužem a společně jsme se vydali na tuto voňavou pouť. 

3. Vím o Tobě, že se věnuješ ryze ženské problematice. Prozraď nám něco více o Tvé diplomové práci „Močopohlavní soustava jako brána ke zdravým vztahům“, kterou jsi zakončila studium Institutu aromaterapie v Praze.

Protože je moje práce protkaná nasloucháním příběhů, tak jsem diplomovou práci uchopila jako příležitost k vlastnímu mini výzkumu. Zajímalo mne, jak moc souvisí prožívání partnerských vztahů se zdravím močopohlavní soustavy. Nevěděla jsem, jak to celé uchopit, a tak mi pomohla opět Adéla Zrubecká. Tento název vyšel z její mysli. Já jsem povídala páté přes deváté, ona mi naslouchala, pamatuji si její pohled a pak povídá: „A co takhle Močopohlavní soustava jako Brána ke zdravým vztahům?“ A bylo. Do pár slov dala to, co jsem popisovala mnoha větami.

Celá práce je založená na postojích žen k mužům, prožívání vztahů a vitality jednotlivých oblastí močopohlavní soustavy. Tuto práci rozvíjím dál a potvrzují se mi souvislosti mezi emočním prožíváním a fyzickým projevem. Zde mám s aromaterapií výborné výsledky. Není to ovšem jen o mé práci, ale i o sounáležitosti a součinnosti žen, které hledají řešení. 

Tento koncept jsem zapracovala do kurzu, který vede fyzioterapeutka Bc. Romana Kosíková. Propojení fyzioterapie s aromaterapií nám přináší příznivé výsledky a tato spolupráce je jednou z nejhodnotnějších v mém profesním životě. 

Diplomová práce se stala skutečně Bránou, která mi otevřela nejen nové obzory, ale přivádí do mého života zajímavé lidi, spolupráce a hodnoty.

 4. V Brně máš krásný salón s honosným jménem – Allori. Jak název vznikl a co znamená?

Když jsem tvořila web, tak jsem věděla, že chci mít v názvu bylinu nebo aromaterapeutickou rostlinu. Miluji symboliku, a tak jsem si vytipovala dva favority. Borovici a vavřín. Pak jsem se dívala, jak tyto slova zní v různých jazycích. Jedno odpoledne ve mě dozrálo rozhodnutí vavřínu, a tak jsem si už jen hrála se slovy. Když jsem šla na schůzku ohledně webu, tak padl dotaz, jakou doménu jsem zvolila. A já povídám, že vavřín, ale ještě nevím, v jakém jazyce. Moc se mi líbila italská varianta – Allori. Hned jsme se podívali, zda je tato doména volná a byla. 

Význam vavřínu je vítězství, teplo, budí vlastní fantazii a potenciál. Patří k elementu ohně, který je o lásce a radosti. A tato síla umožňuje, aby se naplnily naše sny a cíle. Oheň je bujný, vyzařující a vstřícný. Díky němu poznáme, co nás doopravdy naplní a uspokojí. Archetyp pro tento element je KOUZELNÍK inspirující a charismatický. Pozemské věci chce nechat prostoupit něčím nadpozemským. Překonává zázračnou mocí odloučenost a stmeluje různé prvky v jeden celek. Tady vnímám obrovský dar pro všechny, kteří v Allori pracují a tvoříme tak holistický organismus.

Vavřín roste na sluníčku, umožňuje nadhled a harmonizuje. Pozvedá mysl, posiluje koncentraci a paměť. Přes Slunce a nadhled podporuje při nedostatku sebedůvěry. Posiluje účelnost, rozhodnost a racionalitu a podporuje při trémě a ostychu v mluvení před druhými lidmi. Pomáhá nalézt vlastní Já a tím pomáhá při pochybnostech o sobě. Posiluje Inspiraci, tvořivost, odvahu a intuici. Tak tohle je Allori.

5. Jak si do Tvého salónu našly cestu produkty SoZoLe Rose a co Tě na nich oslovilo?

Po SoZoLe jsem pokukovala už nějakou dobu. Když jsem měla stánek na festivalu Aromaterapie a Bylinky v Brně, tak při příjezdu bylo auto SoZoLe hned před námi. Chtěla jsem k vašemu stánku zavítat, jenže jsem se od toho svého skoro netrhla. A tak jsem si říkala, že to přijde v pravý čas. Když jsem se s Vámi osobně setkala podruhé, tak mi bylo jasné, že jsem už jen krůček od naší spolupráce. Oslovilo mě toho víc. Jednak je mi blízké Bulharsko, konkrétně Sozopol, kam jsem opakovaně jezdila a pokaždé si vozila produkty z růží. Když jsem si na vašem blogu četla článek o zachování a kontrole kvality, tak to na mě dýchlo ještě o kus víc. Momentálně se seznamuji s hydroláty z Borovice lesníRůj vlasaté, Růže damašské a samozřejmě Vavřínu

6. Jaké jsou Tvé první dojmy z borovicového a růžového hydrolátu?

Hydrolát Borovice je pro mne jemná dřevitá vzpruha. Pomáhá mi při fyzické únavě. Naopak hydrolát z Růže damašské mi dodává vzpruhu při únavě mentální. Když jsem duševně přepracovaná. Její vůně mě zanese k moři, kam jsem lítávala :-)

7. Co ve Tvém salónu najdeme a co si z něj odneseme?

Salon má takové tři sekce. První jsou služby. Hlavním oborem je přístrojová pedikúra a manikúra, za kterým následuje aromaterapie a masáže. Doplňujeme se s mojí kolegyní a manželem. Toto zdravé jádro doplňuje již zmiňovaná fyzioterapeutka, která každý čtvrtek pořádá zdravotní cvičení. Tady se pomalu prolíná druhá sekce, což je pořádání kurzů a pronájem prostor externím lidem. S Romčou pořádáme kurz pánevního dna a kurz zdravého chodidla. Perfektně se doplňujeme a tvoříme tak propojení fyzického těla, emočního a psychického prožívání. Tím dostávají účastníci kurzů širokou nabídku možných řešení v daných tématech. Hejčkárnu, jak nazývám tuto část salonu, nabízím k pronájmu pro pořádání kurzů a workshopů. Třetí sekcí, kterou nabízím, jsou mnou tvořené aromaterapeutické kompozice. Moje další vize je taková, že bych chtěla uvést na trh svoji značku. Jsem zatím na začátku, a tak si krůček po krůčku pracuji s touto myšlenkou a rozvíjím tento nápad tak, aby se zrealizoval. 

8. Jedním ze slov, které Allori vystihuje je podpora. Koho Allori podporuje?

Všechny, kdo do salonu vstoupí. Včetně mě. Prostor má genius loci, byl a je tvořen láskou a nadšením. Z toho vychází i možnost, že je takovou šancí a záleží, kdo jak tuto šanci uchopí. Opět včetně mě. 

Ke vzniku salonu se váže krásná historka. Přišel mi do cesty v okamžiku, kdy jsem dozrála mít svůj salon, pro ten salon, jako takový. Do té doby jsem měla záměry jako: být oceněná určitými lidmi; únik z prostředí, kde už mi nebylo dobře; víc šéfovat a míň pracovat… No, podle momentálních situací jsem měla různé záměry. Život ke mně byl milostivý a poslal mi do cesty prostory až v době, kdy jsem pochopila a procítila, že salon má naplňovat své poslání, a ne řešit moje mindráky. 

Byla jsem v šestém nebo sedmém měsíci těhotenství, když tato situace nastala. Dodnes si pamatuji, jak jsem vstoupila do domu, kde se salon nachází a podala si ruku s majiteli. Projela mnou nádherná sympatie. Prošli jsme celé prostory a moje vize jela na plné obrátky. Byly nutnédrobné stavební úpravy a všechno frčelo jak na drátkách. Všechno důležité vycházelo, mnoho lidí mi samo od sebe nabízelo podporu a pomoc, dokonce paní z hygieny mi přinesla vytištěný provozní řád. Do porodu jsem stihla všechno, co bylo třeba a shodou okolností přišly první kontrakce v budoáru, jak nazývám přední místnost v salonu. Otevírali jsme ke konci šestinedělí, takže jsem byla u dvou zrodů. 

Od tohoto příběhu se odráží všechno další a nese se v tomto duchu. Allori tedy podporuje všechny, kdo do salonu vstoupí, i kdo v něm pracují. S mírou svobody a podpory souvisí míra zodpovědnosti. Proto je Allori i určitou příležitostí. 

9. Co by si popřála čtenářům do Nového roku 2022?

Protože vnímám, jak je důležité vrátit se k vlastní podstatě, přeji lidem, aby našli krásu v jednoDUCHosti a dokázali vnímat střípky krásných okamžiků během dne. Tím potom můžeme šířit láskyplné vlny a najít své poslání. Když děláme své poslání, jedeme na hormonech štěstí a tím jsme zdraví. A takto si můžeme plynout životem a být prospěšní sobě i druhým, být napřímení a podívat se sobě do očí. Přeji tedy lidem, aby objevili sílu jednoDUCHosti.

Moc Ti děkuji za rozhovor a přeji Ti a Tvému salónu www.allori.cz vše dobré a mnoho spokojených klientů.

Přívětivý salon Allori najdete v Brně-Žabovřesky na ulici Mezníkova 8. Tak se tam zastavte, stojí za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami