Neváhajte se s námi spojit zde

Doprava zdarma při objednávce od 1500 Kč

Lesní peeling v italských Alpách

Už jste někdy slyšeli o aromatickém lesním peelingu? Jak jej pomocí 100% přírodních produktů vyrobit a jaké éterické oleje do něj zakomponovat. To vše Vám prozradí sauna mistr a masérka Renata ve svém deníčku voňavých příběhů ze severní Itálie.

Herzliche Grüße vom Hotel Sonnenheim…
Dnes je čtvrtek, ten miluji. Čeká mě pár masáží a program pro hosty.
Krátce po třetí startujeme v bazénu s gymnastikou. Po náročné túře nebo lyžování je to fajn relax. Rozhýbeme svaly a zabavíme se. Na vlnách tónů ABBY si občas i zazpíváme.

Meditace s éterickými oleji

Pokračujeme meditací v relaxační zóně. Do aromalampy přidám mé oblíbené kadidlo , případně cedr . Krátká intenzivní mlha obličeje hydrolátem, samozřejmě nejprve klienta a až potom mne:-). Když mám více času, ještě chladivý obklad na oči z chrpy polní a “Meditation” může začít. Většinou po pár minutách unášení vůní a vibracemi tibetských misek usnou. To je pro mě krásný pocit.

Pleťová maska ​​s borovicovým hydrolátem

Můj program pokračuje peelingem. Na ten se těším nej nej! Práce je mou zábavou.
Mým oblíbeným tématem je LES. V Bio sauně dnes voní borovicové jehličí a v ledničce se chladí peeling. Vše je připraveno! Na pleťovou masku rozmíchám zelený jíl s borovicovým hydrolátem . Vždyť nejen barevně, ale i vůní mi musí ladit :-)). Ještě rychle seběhnu do ledničky pro talíř s ovocem a silikonovou formu naplněnou peelingem. Není umění promíchat peeling v misce a rozdat „po lžíci hostům“. Ano, pokud občas nestíhám, dojde bohužel i na „misku“. Je to tak standartně zvykem, případně použiji papírové misky na „muffins“.

Jak na lesní peeling

Ráda používám siliconové formy podle téma a kokosový olej bez vůně, protože krásně ztuhne a drží tvar. A tím, že je bez vůně, nepřebije vůni bylinek. Dnes jsem použila na peeling: hnědý cukr kvůli barvě, ‚kokosák‘, čerstvě pomleté borovicové jehličí a pár kapek 100% éterického oleje borovice. Promíchám v misce, natlačím do siliconové formy ve tvaru šišky a nechám v ledničce ztuhnout. Pár minut před ceremoniálem vyndám z formy peeling a olalaaaa šiška je na světě! Mou odměnou je zkoumavý pohled hostů, když dostanou po šišce:-).

Recept na lesní peeling

2 polévkové lžíce hnědého cukru
1 polévková lžíce namletého borovicového jehličí
2 kapky éterického oleje borovice
1 polévková lžíce kokosového oleje

Saunový ceremoniál

Je osvěžujícně chladivý. Po peelingu doporučím hostům osprchovat se jen vodou bez sprchového gelu. Byla by to škoda, tak hebkou hydratovanou pokožku zatížit sprcháčem. Po půlhodinové pauzičce, zchlazení a občerstvení se jdeme trošku zpotit do finské sauny. Nachystám si co potřebuji a hupsnu do kostýmu lesní víly. Saunou se rozlévají první tóny šumění lesa. Přivítám hosty a čeká nás aroma cesta jedlovým a borovicovým lesem v závěru s těžkou dřevitou kosodřevinou. To už pomalu začínám vidět i sviště v pozadí a ceremonial je u konce. Rozloučím se z hosty a zároveň i s vámi, můj den dnes končí s dobrým pocitem.

Bis bald.
Vaše Renáta

Jmenuji se Renáta a jsem sauna mistr, kosmetička a masérka, žijící a pracující v severní Itálii v hotelu Sonnenheim. Miluji les. Je to pro mě kouzelné místo plné nádherných vůní a klidu. Svou kreativitu uplatňuji pro úžasné hosty, které v hotelu Sonnenheim máme. Snažím se je vždy něčím novým překvapit. A to se mi doufám daří, protože práce je mým koníčkem. Srdečná díky patří vedení hotelu Sonnenheim. A hlavně díky top kvalitě a širokému výběru produktů Sozole Rose. Ráda vás budu na mé voňavé bylinkové cestě ze severního Itálie doprovázet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doprava zdarma

při objednávce od 1500 Kč

Platba CZK a EUR

Zasíláme do zahraničí

Klientská podpora

Po-pá 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZDARMA

E-Book

6 aromatických gurmé receptů s květovými vodami